Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 29.03.2024  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Basketbalisté Mladé Boleslavi skončili po základní části II.ligy druzí

O minulém víkendu sehráli basketbalisté Mladé Boleslavi poslední dvě utkání základní části II. ligy. Na domácí palubovce přivítali v sobotu družstvo Sokola Kbely, které porazili o 9 bodů a v neděli si připsali nejvyšší vítězství v této sezóně, když Brandýs nad Labem porazili rozdílem 40ti bodů 90:50.

Foto z utkání s Brandýsem  kachna007.rajce.idnes.cz/11.3.2018_Muzi_A_-_Brandys/

TJ Auto Škoda Mladá Boleslav – TJ Sokol Kbely 74:65 (15:15 40:25 56:42)

V sobotním utkání postrádal trenér Michal Pacovský bratry Petra a Jana Valce, kteří pravidelně nastupují v základní sestavě. I přes toto oslabení byli domácí v úvodu utkání lepším týmem a šli do vedení 6:0 a své vedení zvýšili v průběhu 1.čtvrtiny na 13:5. Poté se i soupeř dokázal prosadit a po slabší chvilce domácích v závěru čtvrtiny srovnal na 15:15.

Ve druhé čtvrtině hráči Mladé Boleslavi znovu zapnuli a zlepšili svůj výkon na obou koncích palubovky. V útoku nacházeli znovu neomylného Jiřího Kejmara, který v tom hracím období zaznamenal 18 bodů. Díky němu a díky zlepšené obraně vyhráli domácí druhou čtvrtinu o 15 bodů.

Druhý poločas začali znovu lépe domácí basketbalisté. Ve 3. Minutě se už jejich náskok vyšplhal až na 22 bodů. Poté však hostující hráči změnili obranný systém a začali hrát zónovou obranu. To domácí lehce vykolejilo z rytmu a třetí čtvrtinu nakonec prohráli o bod, ale stále ještě vedli o 14 bodů.

Ve čtvrté čtvrtině hosté pokračovali v zónové obraně, proti které se domácí přeci jenom prosazovali hůře. Klíčovou roli v této chvíli sehrál domácí Jenčík, který zaznamenal 8 bodů (všechny po útočném doskoku) a držel náskok domácích ve dvouciferných číslech. Hosté se snažili na konci utkání zdramatizovat. Po dvou tříbodových střelách Kejmara však bylo o vítězi utkání rozhodnuto.

Domácí družstvo ukázalo svou flexibilitu. Na křídlech museli nastoupit Pacovský s Coufalem a v průběhu utkání nebylo vůbec znát, že na těchto pozicích pouze zaskakují. Zaslouženě tedy vyhráli a zajistili si v před posledním utkáním druhé místo v tabulce.

Body AŠ: Kejmar 35, Jenčík 10, Procházka 8, Pacovský 6, Heršálek 6, Schiffman 5, Coufal 2, Ďurech 2, Dvořák

TJ Auto Škoda Mladá Boleslav – BK Brandýs nad Labem 90:50 (22:16 35:28 61:40)

V nedělním utkání  nešlo o boj v postavení v tabulce II. ligy. Domácí si zajistili druhé místo sobotní výhrou . Šlo však o mentální výhodu v dalších zápasech play-off. Družstvo Brandýsa letos jistě pomýšlí na příčky nejvyšší a je dost možné, že oba týmy ještě potkají v dalším kole play-off. I proto chtěli domácí zvítězit a nic nepodcenit.

Začátek zápasu byl však vlažný z obou stran. Domácí vedli ve 3. minutě 7:4, poté však hostující Ornst zaznamenal dvě tříbodové střely a hosté šli dovedení. Domácí hráči však odpověděli bodovou šňůrou 12:0 a první hrací období vyhráli 22:16.

Druhá čtvrtina byla jedním slovem bída. Obě družstva se trápila v útoku, za vše hovoří skóre druhého hracího období 13:12. Domácí tedy v poločase vedli o 7 bodů, ale jejich výkon byl spíše podprůměrný.

V druhém poločase se ovšem začali dít věci. Domácí začali zasypávat soupeře jedním košem za druhým. Soupeř nevěděl, koho dřív bránit, protože všichni domácí hráči se dokázali prosadit. Zároveň utáhli šrouby v obraně a svému soupeři dovolili znovu pouhých 12 bodů. Před závěrečnou čtvrtinou měli tedy domácí náskok propastných 21 bodů.

Demolice soupeře však pokračovala i ve čtvrté čtvrtině. Ke smůle Brandýsa našel střelecký apetit Petr Valc, který zaznamenal 4 tříbodové střely v tomto období. Za zmínku stojí individuální výkon Miroslava Heršálka ml., který se blýskl 15ti body (10 v poslední čtvrtině). Tyto faktory znamenaly, že se konečný rozdíl vyšplhal až na 40 bodů. Domácí si tedy v posledním zápase základní části připsali i nejvyšší vítězství v této sezóně.

Body AŠ: Kejmar 21, Valc P. 15, Heršálek 15, Procházka 11, Ďurech 11, Dvořák 6, Valc J. 6, Schiffmann 3, Coufal 2

Po odehrání 22 utkání v základní části, skončili basketbalisté Mladé Boleslavi na 2. příčce v tabulce II. ligy za vítězem z Chrudimi o jediný bod. V navazujícím prvním kole play-off, které se hraje na dva zápasy, bude jejich soupeřem TJ Tesla Pardubice. Protože boleslavští hráči skončili po základní části lépe postavení, odehrají první zápas na hřišti soupeře a druhý na domácí palubovce. O postupu bude rozhodovat celkové skóre z těchto dvou utkání. První utkání se hraje 24.3. v Pardubicích a odveta 25.3. od 10:00 v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi.

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jirka Mladý | Vytisknout článek )