Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 18.09.2019  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Basketbalisté Mladé Boleslavi i přes porážky drží stále druhé místo

O minulém víkendu sehráli basketbalisté Mladé Boleslavi jedno z klíčových utkání základní části. V sobotu zavítali na palubovku vedoucího družstva TJ Chrudim kde po vyrovnaném průběhu nakonec prohráli o 6 bodů. V neděli pak byli favoritem v utkání proti poslední Přelouči, ale bohužel nepotvrdili papírové předpoklady a prohráli i druhé víkendové utkání, tentokrát o 9 bodů.

TJ Sokol BK Chrudim – TJ AŠ Mladá Boleslav 85:79 (18:18 37:44 61:61)

V sobotu byl na pořadu šlágr II. ligy, když basketbalisté Mladé Boleslavi přijeli do Chrudimi poprat se o první místo v tabulce. Před tímto duelem měly oba týmy stejnou bilanci 12ti výher a 4 proher. První vzájemné utkání vyhrála Chrudim, když o svém vítězství rozhodla až v koncovce zápasu. I sobotní střetnutí bylo vyrovnané. Lepší začátek měli domácí, když díky 9ti bodům Soudka odskočili na rozdíl 8 bodů. Hostující hráči však rychle toto manko smazali a první čtvrtiny skončila smírně 18:18. Ve druhé čtvrtině přebrali otěže zápasu hráči Mladé Boleslavi. Dařilo se jim v útoku, především se mohli spolehnout na Jiřího Kejmara, který za první poločas zaznamenal 22 bodů. V obraně si hosté často pomáhali fauly a tak se domácí prosazovali pouze z trestných hodů. Přesto šli v poločase do šaten s vedením sedmi bodů hráči Mladé Boleslavi.

Druhý poločas byl stále vyrovnaný, hosté si udržovali vedení, které si vybudovali ve druhé čtvrtině. Až závěr třetí čtvrtiny vyzněl jasně pro domácí celek. Poslední dvě minuty prohráli hráči Mladé Boleslavi 2:9 a skóre tak bylo znovu vyrovnané. Před čtvrtou čtvrtinou bylo tedy vše otevřené. Hostující hráči začali dobře, proměnili čtyři tříbodové střely (celkem jich v zápase zaznamenali 8) a ještě v 6. minutě posledního hracího období vedli o 3 body. Pak však přišel absolutní výpadek ze strany hostů. Za poslední čtyři minuty se jim podařilo dát pouhé 2 body a domácí vyhráli koncovku 11:2. V osudných čtyřech minutách házeli domácí hráči deset trestných hodů, díky kterým otočili zápas na svou stranu. Klíčovými ukazateli byly fauly a trestné hody. Ačkoliv utkání řídil zkušený rozhodčí Marek Vondráček, poměr faulů byl 16:27 v neprospěch hostujících hráčů. Domácí hráči z těchto faulů vytěžili 33 trestných hodů (33/26, úspěšnost 79%), zatím hostující hráči házeli pouze 12 trestných hodů (12/11, úspěšnost 92%).

Body AŠ: Kejmar 30, Valc P. 18, Procházka 8, Valc J. 6, Dvořák 5, Pacovský 4, Ďurech 4, Jenčík 2, Schiffmann 2, Heršálek

BK Přelouč – TJ AŠ Mladá Boleslav 87:78 (21:19 43:41 68:59)

V neděli nastoupili hráči Mladé Boleslavi na palubovce poslední Přelouče jako jasný favorit. První vzájemné utkání však naznačilo, že hra Přelouče není moc hráčům Mladé Boleslavi po chuti. První vzájemné měření sil vyhráli až v prodloužení. Mrazivé nedělní ráno bohužel ovlivnilo i teplotu ve sportovní hale v Přelouči, kde fanoušci seděli v zimních bundách a přesto se klepali zimou. Nicméně utkání se odehrálo a lepší vstup do něj měli domácí. Ihned v úvodu si vytvořili mírný náskok. Hosté zahřáli trochu později a bodovou šňůrou 11:2 se vrátili zpět do hry. Přesto první čtvrtinu prohráli o dva body. Ve druhé čtvrtině pokračovali hosté ve zlepšeném výkonu na útočné polovině. Spolehnout se mohli na své dvě opory Jiřího Kejmara a Petra Valce. Hosty však tlačila bota v obraně. Na každý koš hostů měli domácí odpověď a tak i v poločasové přestávce vedli stále o dva body.

Ani ve druhém poločase se hostům nepodařilo ubránit útoky domácích. Obě družstva se střídala v úspěšných útocích, pak ale udeřili domácí. Zaznamenali tři tříbodové střely a vybudovali si náskok 9ti bodů. V poslední čtvrtině se ještě hráči Mladé Boleslavi pokusili o zvrat v utkání. Domácí hráči si své vedení udrželi a mohli slavit nečekané vítězství.

Body AŠ: Kejmar 26, Valc P. 25, Procházka 10, Coufal 7, Valc J. 6, Dvořák 2, Jenčík 2, Pacovský, Schiffmann, Heršálek

I když se basketbalisté Mladé Boleslavi neposunuli na první místo a zaznamenali dvě porážky, stále jsou druzí s jednobodovým náskokem na Vysokou nad Labem a Brandýsem nad Labem. O víkendu 10.-11. března sehrají na domácí palubovce poslední dvě utkání základní části proti Sokolu Kbely a BK Brandýs nad Labem. V posledních dvou utkáních musejí hráči Mladé Boleslavi alespoň jednou vyhrát, aby si udrželi druhé místo. Tabulka kolem osmého místa je velmi vyrovnaná a o soupeři pro první kolo play-off budou rozhodovat až poslední dvě utkání. Možnými soupeři jsou BVK Holice, rezerva Jindřichova Hradce nebo TJ Tesla Pardubice.

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jirka Mladý | Vytisknout článek )