Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 18.09.2019  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Basketbalisté Mladé Boleslavi prodloužili vítěznou sérii již na 10 utkání

O minulém víkendu sehráli boleslavští basketbalisté další dvě utkání II. ligy s družstvy z horní poloviny tabulky. V sobotu hráči TJ Auto Škoda hostili družstvo BVK Holice, a i když v poločasové přestávce prohrávali o šest bodů, na konci utkání se radovali z vítězství 92:70. Nedělní utkání proti Vysoké nad Labem mělo velice podobný průběh.V poločase bylo skóre 38:38, po přestávce však domácí přepnuli na vyšší výkonnostní stupeň a soupeře porazili o 26 bodů 86:60. Po dvou výhrách si basketbalisté Mladé Boleslavi stále drží druhé místo v průběžné tabulce II. ligy za vedoucí Chrudimí. Už se však vzdálili na rozdíl dvou bodů svým pronásledovatelům z Liberce a Brandýsa nad Labem. Právě současný lídr tabulky bude dalším soupeřem hráčů Mladé Boleslavi 24. února, kdy sehrají zápas na jeho hřišti o první místo. 25. února pak hrají na palubovce poslední Přelouče. Poslední domácí utkání v základní části odehrají 10. a 11. března proti družstvům z Kbel a Brandýsa nad Labem.

TJ Auto Škoda Mladá Boleslav – BVK Holice 92:70 (22:20 38:44 65:60)

V sobotu přijelo do Městské sportovní haly v Mladé Boleslavi družstvo Holic, které bylo v průběžné tabulce II. ligy na 5. místě. První vzájemné utkání vyhrál tým Holic, a tak byl cíl domácích jasný. Vrátit svému soupeři porážku i s úroky. Vstup do utkání měli lepší hráči Mladé Boleslavi. Petr Valc proměnil své první dva tříbodové pokusy a domácí šli do vedení. Hosté se však v útoku také dokázali prosazovat a tak se drželi na dostřel. Po prvním hracím období tedy vedli hráči Mladé Boleslavi pouze o 2 body. Druhá čtvrtina byla ze strany domácích nejslabší. Bohužel se jim nedařilo v útoku a ani nedokázali ubránit útoky soupeře. Znamenalo to, že se hosté dostali do mírného vedení a v poločase měli náskok šesti bodů.

V přestávce před druhým poločasem si hráči Mladé Boleslavi řekli, že musí na druhou čtvrtinu zapomenout a začít hrát svou hru, která jim v posledních zápasech přinášela ovace. Jak si řekli, tak také učinili.Ve třetí čtvrtině si mnohem lépe podávali míč v útoku, čímž si vytvářeli volné pozice, které proměňovali. Zlepšili i obranu a tak třetí dějství vyhráli o 11 bodů a vzali si vedení zpět. I v poslední čtvrtině pokračovali domácí ve zlepšeném výkonu. Díky úspěšným tříbodovým pokusům (5 ve 4. čtvrtině) rychle odskočili na dvouciferný rozdíl ve skóre a do konce utkání se jejich náskok vyšplhal až na propastných 22 bodů.

Body AŠ: Kejmar 27, Valc P. 23, Valc J. 21, Procházka 9, Dvořák 7, Pacovský 3, Heršálek 2, Coufal TJ Auto

Škoda Mladá Boleslav – BK NAPOS Vysoká nad Labem 86:60 (20:17 38:38 62:45)

V neděli přivítali hráči Mladé Boleslavi na své palubovce jedno z nejlepších družstev II. ligy vůbec. Na soupisce Vysoké nad Labem jsou hráči, kteří okusili I. ligu i naši nejvyšší soutěž. V prvním vzájemném utkání Vysoká dokonale využila svých zkušeností a hráči Mladé Boleslavi si připsali nejhorší porážku v této sezóně, ačkoliv prohráli pouze o 11 bodů. Nyní však byla na řadě odveta a domácí hrají momentálně ve skvělé formě. To potvrdili i v úvodu nedělního utkání, když se dařilo především Jiřímu Kejmarovi. Ten stihl za první hrací období tři úspěšné tříbodové střely a celkem zaznamenal 13 bodů. Hosté měli však téměř vždy odpověď na obdržený koš a tak po prvním dějství prohrávali pouze o 3 body. Ve druhé čtvrtině byla hra vyrovnaná a obě družstva se střídala ve vedení. Výsledkem byl nakonec nerozhodný stav v poločasové přestávce. Domácí museli po vyfaulování Mirka Heršálka odehrát celý druhý poločas pouze v šesti hráčích, protože jim chyběli Jenčík a Schiffmann.

Ačkoliv museli hrát v úzké rotaci, do druhé poločasu vstoupili fantasticky. Vše odstartoval Pacovský svou úspěšnou tříbodovou střelou a tím začala bodová šňůra domácích 20:1. Celkové skóre třetí čtvrtiny bylo pak 24:7. Domácí tedy šli před poslední čtvrtinou do výrazného vedení. Toto vedení v poslední čtvrtině ještě postupně narůstalo až na konečný rozdíl 26ti bodů.

Body AŠ: Kejmar 21, Valc P. 17, Valc J. 16, Dvořák 14, Procházka 12, Pacovský 6, Heršálek, Coufal

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jirka Mladý | Vytisknout článek )