Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 18.09.2019  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Vydáno dne 20. 12. 2017 (401 přečtení)

TJ AŠ Mladá Boleslav - BA LYNX LIBEREC  75:70 ( 22:20 38:37 59:54 )

Po nedělním heroickém výkonu čekala na basketbalisty Mladé Boleslavi odveta se soupeřem ze severu. Domácímu družstvu stále chybělo několik hráčů z důvodu zranění či nemoci. Do odvetného utkání se stihl uzdravit alespoň Petr Valc, druhý nejlepší střelec týmu. I když hráči Mladé Boleslavi uspěli na hřišti soupeře, dalo se očekávat, že porazit družstvo Liberec nebude snadné ani na domácí palubovce. Průběh utkání tomu také odpovídal, i když v první čtvrtině to byli domácí, kteří hráli lépe a vytvořili si sedmibodové vedení. Tento náskok však stihli hosté ještě do konce prvního hracího období stáhnout na pouhé dva body.

I ve druhé čtvrtině byla hra vyrovnaná. Hráči Mladé Boleslavi si stále udržovali mírný náskok, ale v poslední minutě prvního poločasu po trojce Stibora šli hosté poprvé v utkání do vedení. Na tuto tříbodovou střelu dokázal odpovědět Pacovský, taktéž tříbodovou střelou, a vrátil vedení na stranu domácích. V poločase tak hráči Mladé Boleslavi vedli minimálním rozdílem 38:37.

Také třetí čtvrtina byla velmi vyrovnaná, v průběhu tohoto hracího období se oba soupeři celkem čtyřikrát vystřídali ve vedení. Pro vývoj utkání však byla klíčová koncovka této čtvrtiny. Domácím se totiž podařilo odskočit na rozdíl pěti bodů. Vedení o více než jeden koš dal domácím klid do poslední čtvrtiny. Soupeř z Liberce však ještě neskládal zbraně a snažil se utkání vyrovnat. Domácí však vždy našli odpověď na koš soupeře. V koncovce utkání pak soupeř musel faulovat, ale vybral si vždy nesprávného hráče. Jan Valc proměněnými trestnými hody (6/4) nedal soupeři šanci na zdramatizování utkání.Domácí hráči tak i podruhé porazili družstvo Liberce a připsali si čtvrtou výhru v řadě.

Body AŠ: Kejmar 22, Valc P. 17, Procházka 10, Valc J. 9, Pacovský 7, Coufal 6, Schiffmann 4, Heršálek

Díky skvěle zvládnutému dvojutkání s Libercem zakončili basketbalisté Mladé Boleslavi kalendářní rok 2017 vítězstvím a vyhoupli se v tabulce II.ligy na třetí místo. Ztrácí pouze bod na první Chrudim. Další utkání je na programu 13.ledna 2018, kdy hráči Mladé Boleslavi přivítají Kutnou Horu. Utkání se hraje od 17:00 na IX. Základní škole. V neděli pak hostí od 11:00 v Městské sportovní hale družstvo Poděbrad.

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jirka Mladý | Vytisknout článek )