Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 18.09.2019  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Vydáno dne 18. 12. 2017 (512 přečtení)

Muži A – II.Liga BA Lynx Liberec – TJ AŠ Mladá Boleslav 53:61 (7:13 25:24 40:38)

Basketbalisté Mladé Boleslavi zavítali v neděli 17.12. na palubovku Liberce, kde chtěli navázat na zlepšený výkon z předchozích zápasů. Bohužel se hráči Mladé Boleslavi momentálně potýkají s velkou marodkou a tak do Liberce vyrazilo pouze sedm statečných. Počet hráčů však neudává kvalitu týmu a hostující hráči vstoupili do utkání sebevědomě a odhodlaně. Na první koš si diváci museli počkat až do třetí minuty. Ale byl to hostující Jan Valc, který, jak jinak než tříbodovou střelou, otevřel skóre zápasu. Tím se hráči Mladé Boleslavi dostali do vedení, které si udrželi až do konce první čtvrtiny. U obou týmů převládala obrana, o čemž hovoří i velice nízké skóre 7:13.

Ve druhé čtvrtině si hostující hráči vybrali jedinou slabší chvilku v utkání, kdy volili špatné pozice v útoku a soupeř toho využil k rychlým protiútokům a snadným košům. Tím se dostal i do vedení v zápase. Basketbalisté Mladé Boleslavi však neztráceli hlavu a stále se drželi na dostřel. V poločase ztráceli pouze jediný bod. Druhý poločas začali lépe znovu hosté, kteří si vzali vedení zpět. Netrvalo to však příliš dlouho a domácí znovu otočili stav zápasu ve svůj prospěch. V 6. minutě se hostující hráči dostali do kritické situace, když se domácí dostali do šestibodového vedení. Toto manko se však podařilo Mladoboleslavským snížit na rozdíl dvou bodů. Před poslední čtvrtinou bylo vše otevřené. Otázkou bylo, zda v sobě najdou hráči Mladé Boleslavi dostatek fyzických a morálních sil. Začátek posledního hracího období patřil domácím, kteří si drželi vedení. Poté ovšem došlo k velkému obratu. Dvě tříbodové střely znovu přetáhli vedení na stranu hostů, kteří pokračovali ve skvělé obraně a nedovolili Liberci utkání vyrovnat. V útoku se hráči TJ AŠ mohli spolehnout na svého bodového lídra Jiřího Kejmara, autora 27 bodů! V úplné koncovce pak úřadoval Radek Procházka, který zaznamenal posledních 7 bodů svého týmu a dovedl jej do vítězného konce.Basketbalisté Mladé Boleslavi ačkoliv v okleštěné sestavě mohli slavit vítězství.

Body AŠ: Kejmar 27, Procházka 17, Valc J. 5, Coufal 4, Heršálek 4, Pacovský 2, Schiffman 2

Basketbalisté Mladé Boleslavi vstoupí do druhé poloviny základní části odvetou s Libercem. Ta je na programu netradičně v úterý od 19:00 v Městské sportovní hale.

Mladší minižáci – přebor kraje

TJ AŠ Mladá Boleslav – BK Kondoři Liberec 61:41 ( 20:5 34:19 48:21)

S rokem 2017 se mladší minižáci oddílu rozloučili vítězstvím. V utkání, ve kterém dostali příležitost všichni hráči, předčili svého soupeře především díky úspěšným rychlým protiútokům a velkou bojovností. Foto z utkání najdete na adrese: kachna007.rajce.idnes.cz/17.12.2017_U12B_-_Liberec/

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jirka Mladý | Vytisknout článek )