( ! ) Warning: mysql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/users/softcom/mlboleslav.cz/web/basket/myweb.php on line 63
20.0032248296include_once( '/home/users/softcom/mlboleslav.cz/web/basket/myweb.php' )../view.php:19
30.0032248528CWebStat->CWebStat( )../myweb.php:291
40.0075250144mysql_result ( )../myweb.php:63
Muži A zvítězili v obou zápasech na hřištích soupeře
Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 09.08.2020  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Vydáno dne 06. 12. 2017 (1014 přečtení)

Basketbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v obou zápasech na hřištích soupeře O minulém víkendu basketbalisté Mladé Boleslavi sehráli dvě utkání na palubovkách soupeře a v obou slavili vítězství. Nejprve si v sobotu poradili s Brandýsem nad Labem, i když se utkání rozhodovalo až v koncovce. V neděli pak celkem jednoznačně přehráli Kbely. BK Brandýs nad Labem ,

TJ AŠ Mladá Boleslav 68:69(22:24 35:40 49:59)

Hráči Mladé Boleslavi v sobotu zavítali na palubovku Brandýsa nad Labem, již tradičního účastníka II. ligy. Hráči Brandýsa každý rok spíše usilují o udržení se ve II.lize, letos však pomýšlejí na vyšší příčky. Před zápasem měli stejnou bilanci výher a proher jako hostující celek. Očekávat se tak mohlo vyrovnané utkání. Vstup do utkání byl lepší ze strany hostů z Mladé Boleslavi, kteří se ujali vedení. Především díky dvou tříbodovým střelám Jana Valce. Výborně hrál také Jiří Kejmar, nejlepší střelec Mladé Boleslavi, který za první hrací období zaznamenal 13 bodů. Stejně na tom byl však i domácí Horák. Když pak hráč Brandýsa trefil tříbodovou střelu s klaksonem, rozdíl ve skóre byl pouhé 2 body. Hráče TJ AŠ však tato šťastná střela nerozhodila a i ve druhé čtvrtině pokračovali v dobrém výkonu na obou koncích palubovky. Stále si udržovali mírný náskok, mrzet je však mohli trestné hody, pokud by je proměňovali s lepší úspěšností, mohl být jejich náskok vyšší. Takto svítil v poločase na ukazateli skóre stav 35:40.

Začátek druhého poločasu byl stejný, jako ten první. Byli to hostující hráči, kteří do něj vstoupili lépe. Byl to znovu Jan Valc, který dal dvě tříbodové střely. I díky němu šli hráči Mladé Boleslavi do dvouciferného vedení, které si drželi až do konce třetí čtvrtiny. Tento náskok se ukázal jako klíčový. V poslední čtvrtině totiž domácí nechtěli dát svojí kůži lacino a začali manko stahovat. Hráči Mladé Boleslavi už v letošní sezóně ztratili několik dobře rozehraných utkání v poslední čtvrtině. Toto utkání k nim však nepatřilo. Ačkoliv se soupeř snažil, hostující hráči si drželi náskok čtyř bodů, tedy rozdíl dvou košů. V úplném závěru pak byly klíčové trestné hody Radka Procházky, který do té doby proměnil pouze jeden ze šesti pokusů. V koncovce byl však stoprocentní. Soupeř pak poslední střelou přes dvě třetiny hřiště upravil konečné skóre na 68:69. Basketbalisté Mladé Boleslavi tak mohli slavit zasloužené vítězství, když v průběhu utkání ani jednou nepustili soupeře do vedení.

Body AŠ: Kejmar 28, Valc J. 19, Dvořák 8, Procházka 5, Valc P. 4, Jenčík 2, Heršálek 2, Schiffmann 1, Pacovský

TJ Sokol Kbely – TJ AŠ Mladá Boleslav 70:87 (12:20 29:45 50:60)

V neděli čekal na hráče Mladé Boleslavi soupeř o trochu lepší než sobotní. Hráči Kbel měli výbornou bilanci domácích zápasů. Na domácí palubovce čtyřikrát vyhráli a pouze jednou prohráli. Začátek zápasu však zaspali. Hostující hráči naopak navázali na sobotní utkání a v páté minutě vedli 11:2. Ze strany hostů to byl v první čtvrtině opravdu týmový výkon, hned šest hráčů se zapsalo mezi střelce a první čtvrtinu vyhráli nakonec o osm bodů. Druhá čtvrtina pokračovala ve stejném rytmu jako první. Hráčům Mladé Boleslavi se dařilo v útoku, v obraně skvěle spolupracovali a tak se vzdálili soupeři ve skóre o 16 bodů. Po změně stran domácí hráči přeci jenom našli recept na obranu hostů, ti však dokázali vždy v pravou chvíli odpovědět a drželi si tak stále dvouciferný náskok.

Ačkoliv byla třetí čtvrtina z pohledu hráčů z Mladé Boleslavi nejslabší, stále vedli před posledním hracím obdobím o 10 bodů. Hostující hráči měli čerstvě v paměti sobotní utkání, kde dovolili soupeři utkání v poslední čtvrtině lehce zdramatizovat. Výborně se z toho však z tohoto utkání poučili. Domácí určitě toužili po obratu v utkání. Hostující hráči ale hned v úvodu čtvrté čtvrtiny sedmibodovou šňůrou vzali domácím všechny naděje na vítězství. Zbytek zápasu se už pouze dohrával a rozdíl ve skóre zůstal na 17ti bodech.

Body AŠ: Valc P. 26, Kejmar 22, Procházka 12, Jenčík 10, Valc J. 6, Schiffmann 5, Dvořák 4, Heršálek 2, Pacovský

Po vydařeném víkendu se basketbalisté Mladé Boleslavi posunuli v tabulce II.ligy na čtvrté místo, které jim zajišťuje výhodu domácího prostředí v play-off. V dalších kolech narazí na družstvo Liberce, které je jen díky lepšímu skóre na třetím místě. Vzhledem k tomu, že soutěž již dospěla do své poloviny. Utkají se nejprve v neděli 17.12.2017 v Liberci a poté netradičně v úterý 19.12.2017 od 19:00 v Městské sportovní hale.

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jirka Mladý | Vytisknout článek )