( ! ) Warning: mysql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/users/softcom/mlboleslav.cz/web/basket/myweb.php on line 63
20.0014248296include_once( '/home/users/softcom/mlboleslav.cz/web/basket/myweb.php' )../view.php:19
30.0014248528CWebStat->CWebStat( )../myweb.php:291
40.0032250144mysql_result ( )../myweb.php:63
Mužům A skončila sezóna
Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 04.08.2020  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Vydáno dne 29. 03. 2017 (653 přečtení)

Mladoboleslavští basketbalisté se v sobotu utkali ve druhém zápase play-off II. ligy s družstvem Sokol Žižkov. První utkání se hráčům Mladé Boleslavi příliš nepovedlo a tak měli svému soupeři co vracet. Bohužel i ve druhém vzájemném zápase byl Sokol Žižkov nad jejich síly a ukončili play-off v nejkratším možném termínu.

TJ AŠ Mladá Boleslav  - Sokol Žižkov 82:79 (16:29 35:39 59:61)

Po prvním utkání play-off II. ligy stál před hráči Mladé Boleslavi jasný cíl. Zvítězit na domácí palubovce, prodloužit sérii na třetí utkání a pokusit se vybojovat možnost hrát baráž o I. ligu. Tento cíl se jim však velice rychle vzdálil, když se nepoučili z prvního utkání a znovu vstoupili do utkání velice vlažně. Ve 3. minutě prohrávali o 9 bodů a znovu nebyli schopni vsítit koš. To se jim podařilo až po oddechovém času. Soupeř však pokračoval v dobrém výkonu a v průběhu první čtvrtiny si vytvořil náskok 13ti bodů. Po tomto bídném výkonu však hráči Mladé Boleslavi neskládali zbraně. Nebylo by to vůči divákům, kteří je podporovali celou sezónu vhodné. Zlepšili obranu, zpřesnili střelbu a podařila se jim bodová šňůra 15:0. Tím se vrátili zpět do utkání. V poločase byl rozdíl ve skóre pouhé čtyři body.

Po změně stran pokračovali domácí hráči ve stahování náskoku soupeře. Ten ovšem dokázal na koše Mladoboleslavských odpovídat a své vedení si hlídal. Před posledním hracím obdobím ztráceli domácí hráči jen dva body. Otočení zápasu, které po první čtvrtině vypadalo jako nemožné, bylo velmi blízko. V 7. minutě šli poprvé v zápase domácí hráči do vedení tím nejtěsnějším rozdílem. V posledních dvou minutách však toto vedení nedokázali udržet. Hostům se podařilo skórovat ze hry. Domácím pouze z trestných hodů. Ty byli nakonec klíčové. V koncovce utkání je stříleli domácí s úspěšností pouze 50% a to jim neumožnilo dokončit zvrat v utkání.

Body AŠ: Kejmar 26 (2 trojky), Valc P. 21 (5), Jenčík 12, Procházka 7 (2), Ďurech 7, Valc J. 4, Heršálek , Pacovský, Šimůnek

Hráči Mladé Boleslavi tak znovu končí sezónu v play-off, kde se jim bohužel nepodařilo ani jednou zvítězit. Přesto hodnotí sezónu jako úspěšnou, když se jim podařilo držet se téměř po celou sezónu v horní části tabulky. Po loňském prvenství ve skupině A ukázali, že se umí rychle adaptovat na nové soupeře, což potvrzuje letošní druhé místo ve skupině B.

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jirka Mladý | Vytisknout článek )