Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 25.01.2020  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Vydáno dne 10. 03. 2017 (545 přečtení)

Teprve předposlední kolo základní části rozhodlo o tom, že si basketbalisté zahrají znovu play-off II. ligy. Po loňském vítězství ve skupině A půjdou letos do play-off z druhého místa. Rozhodlo o tom sobotní vítězství nad rezervou Jindřichova Hradce a nedělní povinné vítězství nad rezervou Písku.

TJ AŠ Mladá Boleslav – BK Lions Jindřichův Hradec B 95:77 (24:16 53:41 81:61)

V sobotním utkání přivítali hráči Mladé Boleslavi třetí tým průběžné tabulky a přímého rivala v boji o play-off. Tým z Jindřichova Hradce jasně ukázal, že má velký zájem posunout se před Mladou Boleslav, a to když přijel i s hostujícím Theodorem Dlugošem, který dal přednost druhé lize před Mattoni NBL. Domácí hráči však hned v úvodu utkání ukázali, že si ještě chtějí sezónu prodloužit. Hned od začátku utkání se ujali rychle vedení o 8 bodů. K nezastavení byl především domácí Jiří Kejmar, který jen za první čtvrtinu zaznamenal 10 bodů. Rozdílem osmi bodů nakonec i první čtvrtina skončila. Ve druhé čtvrtině se již hra trochu více vyrovnala. Domácí byli znovu ve velké pohodě na útočné polovině a podařilo se jim své vedení ještě zvýšit. V poločase již byl rozdíl dvouciferný, přesně 12 bodů.

Pro vývoj utkání byl důležitý začátek druhého poločasu. Ten zvládli výborně domácí. V útoku pokračovali ve skvělém výkonu a v 5. minutě třetí čtvrtiny byl náskok domácích 16 bodů. To však hráčům Mladé Boleslavi nestačilo, podařila se jim bodová šňůra 11:0 a s hostujícími hráči to nevypadalo vůbec dobře. Ti se ještě na konci třetí čtvrtiny přeci jenom zmátořili a zkorigovali rozdíl ve skóre na 20 bodů. V posledním hracím období již domácí nedovolili žádné drama, svůj náskok si stále drželi okolo 20ti bodů. Po konečném hvizdu rozhodčích byl konečný rozdíl ve skóre 18 bodů, což znamená, že domácí oplatili svému soupeři porážku z 11. kola, kdy v Jindřichově Hradci prohráli o 14 bodů. Znovu tak vzájemná bilance hovoří pro domácí celek.

Body AŠ: Kejmar 26, Valc P. 23 (3 trojky), Procházka 14 (2), Valc J. 10 (2), Pacovský 9 (2), Jenčík 6, Šimůnek 4, Heršálek 3

TJ AŠ Mladá Boleslav – Sokol Sršni Písek B 88:57 (21:11 42:24 60:43)

Nedělní zápas už měl být pouhou formalitou pro domácí hráče. Rezerva Písku měla již jistý sestup z II. ligy a možná i proto přijeli pouze v sedmi hráčích. Hosté však začali, jak se říká bez bázně a hany a ujali se vedení 4:0. Vedení hostů mělo však jepičí trvání a poté přišla útočná smršť domácích, kteří nakonec vyhráli první čtvrtinu o 10 bodů. Ani ve druhé čtvrtině domácí hráči nepolevili a v poločase už vedli o 18 bodů.

Ve třetí čtvrtině možná pod dojmem rozhodnutého zápasu došlo k menšímu střeleckému výpadku domácích. Rozdíl ve skóre se ovšem téměř nijak nezměnil. Domácí ačkoliv nebyli úspěšní v útoku, dokázali svého soupeře ubránit. V posledním hracím období už zase v útoku vše fungovalo. Zaskvěl se domácí Procházka, který jen ve čtvrté čtvrtině dal 11 bodů. Hostující hráči už v utkání rezignovali a tak se rozdíl ve skóre vyšplhal až na 31 bodů. Za zmínku určitě stojí i dva střelecké výkony v tomto utkání. Zřejmě došlo k nějaké dohodě mezi hostujícím Veselým a domácím Kejmarem, kteří se téměř po celé utkání „bránili“ a zaznamenali 31 respektive 32 bodů.

Body AŠ: Kejmar 32, Procházka 19 (5 trojek), Valc P. 16 (4), Valc J. 9 (1), Pacovský 8 (2), Šimůnek 2, Heršálek 2, Jenčík

Po odehrání 22 utkání v základní části skončili basketbalisté Mladé Boleslavi na druhém místě o bod za Chrudimí. Během 11ti domácích utkání nenašli přemožitele a dosáhli celkové bilance 16ti výher a 6ti proher, což je o jednu prohru více než v loňském ročníku. V letošní sezóně se hráčům Mladé Boleslavi dařilo především na útočné polovině. V několika zápasech překonali stobodovou hranici a s 1805ti nastřílenými body jsou na prvním místě ze všech celků hrajících II.ligu. Z hlediska hráčských statistik mají hráči Mladé Boleslavi hned dvojí zastoupení v Top 10 nejlepších střelců II. ligy, na 5. místě je Petr Valc s průměrem 20,95 bodů na zápas a na 10. místě je Jiří Kejmar s 19,52 bodů na zápas. Petr Valc také v letošním ročníku zaznamenal 70 úspěšných tříbodových pokusů, což je druhý nejvyšší počet ve II.lize.

Soupeřem pro play-off bude Sokol Žižkov, který vyhrál skupinu A. Série se hraje na dvě vítězná utkání a začíná se 18.3.2017 na hřišti Sokola Žižkov.

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jirka Mladý | Vytisknout článek )