Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 28.03.2024  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Basketbalisté TJ Auto Škoda zakončili kalendářní rok vítězstvími

Muži A sehráli dvě rozdílná utkání s Brandýsem nad Labem, když v sobotu v Brandýse prohráli, aby pak v neděli vrátili svému soupeři porážku i s úroky. Ženy dvěma povinnými vítězstvími s Kolínem potvrdily roli favorita soutěže.

Muži A

BK Brandýs nad Labem – TJ AŠ Mladá Boleslav 60:45 (17:16 34:26 48:39)

V sobotním utkání nastoupili basketbalisté Mladé Boleslavi k poslednímu utkání první poloviny soutěže. Nezačali vůbec špatně a po prvních pěti minutách vedli 8:0. V druhé polovině první čtvrtiny však dovolili domácím skórovat z rychlých protiútoků a poslední čtvrtinu prohráli o bod. V druhé čtvrtině už to byli domácí, kteří měli více ze hry. Hráči TJ AŠ se nedokázali prosadit v útoku a bohužel se jim nepodařilo v obraně zastavit útok soupeře. Výsledkem byla poločasová ztráta osmi bodů.

Střelecká nemohoucnost hostujících hráčů pokračovala i ve druhém poločase. Vůbec se nedařila střelba z dlouhé vzdálenosti. Ve třetí čtvrtině však basketbalisté Mladé Boleslavi alespoň ubránili domácí hráče a před posledním hracím obdobím ztráceli devět bodů. Bohužel ani v poslední čtvrtině se nepodařilo zlepšit střelbu. Za posledních 10 minut zaznamenali pouze šest bodů, což jen podtrhlo střeleckou mizérii. Domácí hráči zaslouženě vyhráli.

Body AŠ: Valc P. 14 (2 trojky), Valc J. 13 (3), Procházka 7 (1), Dvořák 4, Pacovský, 3 (1), Ďurech 2, Coufal 2, Frýda, Heršálek

TJ AŠ Mladá Boleslav – BK Brandýs nad Labem 84:56 (19:12 42:28 61:39)

V neděli čekal hráče Mladé Boleslavi stejný soupeř a po sobotní prohře měli co zlepšovat. V úvodu utkání byla hra vyrovnaná. Od druhé poloviny první čtvrtiny měli více ze hry domácí hráči a podařilo se jim vybudovat náskok sedmi bodů. Stejným rozdílem skončilo první hrací období. Ve druhé čtvrtině pokračovali domácí ve zvyšování svého vedení. Tentokrát už se mohli spolehnout na střelbu z delší vzdálenosti a v obraně předváděli úplně odlišný výkon než předchozí den. V poločase už vedli hráči TJ AŠ o 14 bodů.

Začátek druhého poločasu byl velice důležitý pro další vývoj utkání a domácí hráči ho zvládli. Nedovolili soupeři snížit rozdíl ve skóre. Znovu pracovali výborně v obraně a v závěru třetí čtvrtiny zaznamenali tři úspěšné tříbodové střely a rozdíl ve skóre se vyšplhal až na 22 bodů. V poslední čtvrtině už se utkání spíše dohrávalo. Domácí hráči ještě přidali dalších šest bodů ke svému náskoku a po sobotní porážce tak vrátili svému soupeři porážku i s úroky.

Body AŠ: Kejmar 21 (2 trojky), Valc P. 18 (2), Ďurech 14 (3), Procházka 10 (3), Heršálek 9 (1), Frýda 5 (1), Coufal 4, Dvořák 3 (1), Pacovský

V polovině soutěže se hráči Mladé Boleslavi stále drží v horní polovině tabulky II. ligy. Na vedoucí družstva ztrácí dvě vítězství. Další domácí utkání sehrají basketbalisté Mladá Boleslavi 7. a 8. ledna 2017.

Ženy

AŠ Mladá Boleslav – BC Kolín  83:44 (20:4 41:13 61:31)

V sobotu se boleslavské hráčky utkaly s posledním týmem soutěže – s družstvem BC Kolín. K žádnému překvapení během utkání nedošlo a boleslavské hráčky si v poklidném tempu „došly“ pro vítězství.

Body: Dřevová 33, Vinšová 15, Vitovská 13, Nováková 10, Peštová 8, Houšková a Weberová 2, Zákoutská 0, čtvrtiny 20:4, 21:9, 20:18, 22:13, trojky: 3, šestky: 7/2

BC Kolín – AŠ Mladá Boleslav  45:89 (13:26  20:46  30:69)

V neděli se hrálo odvetné utkání v rámci „dvojičky“ na palubovce soupeřek z Kolína. Od začátku působil kolínský tým odevzdaným dojmem a při vynikající obranné činnosti boleslavských hráček se nezmohl na žádné zdramatizování utkání. Po tomto povinném vítězství si boleslavské hráčky vylepšily osobní statistiky a upevnily první místo v tabulce.

Body: Dřevová 36, Ledvinová 24, Vinšová a Weberová 10, Zákoutská 7, Peštová 2, čtvrtiny 13:26, 7:20, 10:23, 15:20, trojky: 4, šestky: 27/11

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jirka Mladý | Vytisknout článek )