Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 26.01.2022  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Basketbalisté zůstali jen jeden bod za střelecký rekordem II.ligy

V posledním kole basketbalisté Mladé Boleslavi sehráli další dvě utkání II. Ligy na hřištích soupeřů. V sobotním útočně laděném utkání zvítězili o 24 bodů na palubovce družstva Sokol Písek „B“. V neděli hráči Mladé Boleslavi navázali na svůj sobotní výkon pouze částečně a po vyrovnaném průběhu prohráli s rezervou Jindřichova Hradce o 14 bodů.

Sokol Písek „B“ - TJ AŠ Mladá Boleslav 100:124 (22:30 43:64 64:93)

Jak již bylo zmíněno v úvodu, v sobotním utkání se oba celky soustředili spíše na útok než na obranu. Ačkoliv to tak do první poloviny úvodní čtvrtiny nevypadalo a stav skóre byl 13:12 pro domácí. Pak ovšem přišla bodová smršť hostujících hráčů. Petr Valc, nejlepší střelec utkání, zaznamenal čtyři tříbodové střely a i díky němu hráči Mladé Boleslavi odskočili soupeři o 8 bodů. I ve druhé čtvrtině pokračovali basketbalisté TJ AŠ v bodové explozi. Do poločasu nastříleli 64 bodů a rozdíl ve skóre byl 21 bodů.

Střelecký prach nezvlhl hostujícím hráčům ani ve druhém poločase a i po výměně stran pokračovali ve skvělém výkonu. V průběhu třetí čtvrtiny se rozdíl ve skóre vyšplhal dokonce na rozdíl 41 bodů. V závěru třetího hracího období se domácím podařilo ještě snížit, přesto prohrávali 64:93. Toto skóre zpravidla bývá na konci utkání. Před hráči Mladé Boleslavi byla však ještě jedna čtvrtina. V té sice stále pokračovali ve skvělém útočném představení, v obraně už ovšem lehce polevili a dovolili soupeři snížit rozdíl ve skóre. Bylo to z důvodu vysokého náskoku a zkoušení nových obranných systémů. Na konci utkání svítilo na ukazateli skóre 124 vstřelených bodů pro hosty, což je o pouhý jeden bod za absolutním rekordem II. ligy.

Body AŠ: Valc P. 37 (8 trojek), Kejmar 21, Dvořák 13 (1), Pacovský 13 (1), Jenčík 12, Procházka 11 (2), Coufal 7, Valc J. 6, Heršálek 4

BK Lions Jindřichův Hradec „B“ - TJ AŠ Mladá Boleslav 97:83 (25:24 51:50 71:71)

V nedělním utkání čekal hráče Mladé Boleslavi papírově silnější soupeř, vedoucí tým skupiny B, rezerva Jindřichova Hradce. Za Jindřichův Hradec nastoupili i dva hráči z A-týmu, který hraje naši nejvyšší českou soutěž. Na začátek utkání to ovšem nemělo žádný vliv. Hostující hráči nastoupili bez jakéhokoliv respektu a během prvních pěti minut dali 6 tříbodových pokusů a vedli o 11 bodů. Domácí hráči po takovém začátku značně přitvrdili hru, ačkoliv to bylo někdy za hranicí pravidel, píšťalka rozhodčích nezazněla. Domácím se tedy podařilo vyhrát první čtvrtinu o jeden bod. I druhá čtvrtina byla vyrovnaná, ani jeden z týmů neměl herně navrch. V poločase tedy hráči Mladé Boleslavi stále prohrávali o jeden bod.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hostující hráči a znovu vrátili vedení na svou stranu. Podařilo se jim vybudovat si náskok šesti bodů. Domácí hráči však tento náskok rychle smazali. Před poslední čtvrtinou bylo tedy skóre stále vyrovnané. Bylo jasné, že o vítězi rozhodne poslední hrací období. V tom už byli hráči Jindřichova Hradce lepší, především domácí Dlugoš trápil obranu hráčů Mladé Boleslavi nejvíce. V závěru už došly hostujícím hráčům síly a nepodařilo se jim výsledek zvrátit.

Body AŠ: Kejmar 23 (1 trojka), Valc P. 16 (2), Valc J. 11 (1), Procházka 11 (3), Coufal 6, Heršálek 5, Dvořák 5, Pacovský 4, Jenčík 2

Po deseti odehraných kolech ztrácí basketbalisté Mladé Boleslavi na příčky zajišťující play-off pouze jedno vítězství. V dalších kolech je čeká družstvo BK Brandýs nad Labem, se kterým se utkají v sobotu 10.12. na jeho palubovce a v neděli 11.12. od 10:00 v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi.