Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 26.01.2022  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Basketbalistky jsou po dvou vítězstvích na prvním místě

O víkendu se ženy TJ Auto Škoda vítězstvími nad Sadskou a v Poděbradech posunuly na první místo krajského přeboru a muži C potvrdili svou suverenitu v KPII dvěma vítězstvími v Rakovníku. Minižákyně U12 zdolaly dvakrát Brandýs nad Labem a minižákyně U11 tentokrát nestačily na kvalitní tým Pardubic.

Ženy

ŠBK Sadská – AŠ Mladá Boleslav  64:81 (15:20 29:40 47:58)

Mírným favoritem byl v tomto utkání tým domácích, který v minulé sezóně skončil v tabulce před boleslavskými hráčkami na prvním místě. Utkání bylo od začátku vyrovnané a rozdíl ve skóre byl minimální. Do druhého poločasu nastoupily boleslavské hráčky s mírným náskokem 11 bodů. Tento bodový rozdíl dokázaly ke konci utkání ještě zvýšit na 17 bodů. Na půdě loňského mistra tak slavily další vítězství v letošní soutěži.

Body AŠ: Dřevová 29, Ledvinová 17, Baboráková 13, Peštová a Vítovská 8, Nováková 4, Zákoutská 2, čtvrtiny 15:20, 14:20, 18:18, 14:23, trojky: 1, šestky: 9/6

Basket Poděbrady – AŠ Mladá Boleslav 52:76 (11:18 26:36 36:60)

Boleslavské hráčky vstoupily do tohoto utkání na vítězné vlně z předchozího zápasu. Svou mírnou převahu v utkání se jim podařilo bodově zúročit a v půlce utkání byl rozdíl ve skóre 10 bodů. Následně přišla vydařená třetí čtvrtina utkání, kdy boleslavské hráčky navýšily vítězné skoré na rozdíl 24 bodů. Tento rozdíl si udržely do konce utkání a byla z toho další zasloužená výhra.

Poděkování za obě vítězná utkání patří celému týmu. Zejména pak podkošovým hráčkám v čele s M. Dřevovou, která celkem zaznamenala v obou utkáních 55 bodů.

Body AŠ: Dřevová 26, Baboráková 20, Ledvinová 12, Kolářová 7, Nováková 6, Peštová 3, Zákoutská 2, čtvrtiny 11:18, 15:18, 10:24, 16:16, trojky: 4, šestky: 19/14

Muži C

Obě utkání hráli muži C v Rakovníku a v obou se jim dařilo. Po snadném sobotním vítězství  nad TJ TZ Rakovník B se podařilo družstvu zdolat i TJ TZ Rakovník A  po zlepšeném výkonu v druhé polovině utkání.

TJ TZ Rakovník B – AŠ Mladá Boleslav C    40:100  (13:28 19:52 36:72)

Body AŠ:  Švancar 23, Vida 22, Bušek M. 15, Hostonský 11, Bušek J. 10, Kerda 6, Bušek P. 5, Stojka 4, Vacek 4.

TJ TZ Rakovník A – AŠ Mladá Boleslav C   57:63  (13:15 29:32 40:48)

Body AŠ:  Bušek M. 20, Vida 16, Švancar 9, Hostonský 7, Bušek P. 5, Krejcar 4, Kerda 2.

Minižákyně U12

V obou utkáních v Brandýse nad Labem, v souboji o třetí místo tabulky, rozhodla o výsledku utkání kvalitní obrana hostů .

BK Brandýs nad Labem – AŠ Mladá Boleslav   29:37  (8:16 21:18 28:22)

Body AŠ: Paurová D. 26, Suchá 3, Rettová A. 2, Fadrhoncová 2, Šulcová 2, Cyrany 2.

BK Brandýs nad Labem – AŠ Mladá Boleslav   29:41  (10:10 17:33 21:39)

Body AŠ:  Paurová 23, Dalecká 4, Vlasáková 4, Stojková 2, Benešová 2, Rettová A. 2,  Kortánová 2, Houfková 2.