Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 26.01.2022  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Muži A si připsali další výhru, ale i prohru ve II. lize

Basketbalisté TJ Auto Škoda odehráli další dvě utkání ve II. lize. V sobotu zavítali na palubovku Sokola Vyšehrad, kde byli úspěšní, a zvítězili rozdílem 17ti bodů. V neděli je čekal papírově silnější soupeř, BK Wolves Radotín. Toto utkání sice lépe začali, pak ovšem soupeř dokázal využít domácí prostředí a mladoboleslavští tak odjeli pouze s jedním bodem.

Sokol Vyšehrad – TJ AŠ Mladá Boleslav 62:79 (18:18 34:40 50:60)

V sobotu nastoupili hráči Mladé Boleslavi na palubovce Sokola Vyšehrad. Toto družstvo v loňské sezóně bojovalo o udržení se ve II. lize, takže hostující hráči byli mírní favoriti. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, oba týmy se střídaly ve vedení.  Převládala spíše obrana, o čem svědčí nízké skóre. Po prvním hracím období byl stav 18:18. I druhá čtvrtina byla vyrovnaná.  Až teprve v závěru prvního poločasu, po trojce Petra Valce odskočili hosté na rozdíl šesti bodů.

Domácí hráči se nevzdávali a do druhého poločasu vstoupili úspěšnou tříbodovou střelou, skóre bylo tedy znovu téměř vyrovnané. Hráči Mladé Boleslavi byli, ale stále o krůček před svým soupeřem. Třetí čtvrtinu vyhráli o čtyři body a před posledním hracím obdobím vedli o 10 bodů. Pokud domácí mysleli na zvrat v utkání, hostující hráči jim tyto myšlenky rychle vzali. Na začátku poslední čtvrtiny dali rychlých šest bodů v řadě, čím soupeři ještě více odskočili ve skóre. Hráči Mladé Boleslavi skvěle bránili a zaslouženě zvítězili o 17 bodů.

Body AŠ: Valc P. 27 (4 trojky), Kejmar 20 (1), Valc J. 11 (1), Dvořák 7, Jenčík 7, Ďurech 5 (1), Heršálek 2, Procházka

BK Wolves Radotín – TJ AŠ Mladá Boleslav 73:53 (17:22 41:25 56:39)

V neděli se hráči TJ AŠ utkali s papírově silnějším družstvem BK Wolves Radotín, který v loňské sezóně skončil na třetím místě. Hostující hráči nepodcenili začátek utkání, jako tomu bylo v jiných zápasech. Hned v úvodu utkání vsítili tři úspěšné tříbodové střely a dostali se do vedení o devět bodů. Poté se hra vyrovnala a domácí nakonec po prvním hracím období vedli o 5 bodů. Ve druhé čtvrtině přišlo to, co snad nikdo nečekal. Domácí hráči změnili obranný systém, který nedovolil dostat míč do podkošového prostoru. Hráčům Mladé Boleslavi se přestala dařit střelba z delší vzdálenosti a bohužel ani nedokázali ubránit útoky domácích. Nepomohl ani oddechový čas a výsledkem tohoto totálního výpadku byla ztráta 16 bodů v poločase.

Druhý poločas byl již opět vyrovnaný. Hráči Mladé Boleslavi se snažili odčinit svůj výpadek z druhé čtvrtiny a snížit rozdíl ve skóre. Družstvo Radotína však pokračovalo v zónové obraně, na kterou hostující hráči nenašli recept. Dalším důvodem, proč se nepodařilo alespoň snížit rozdíl ve skóre, bylo příliš mnoho faulů, zde sehráli svou roli i rozhodčí tohoto utkání. Mladoboleslavští basketbalisté si tak připsali první výraznou prohru v této sezóně.

Body AŠ: Valc P. 17 (4 trojky), Valc J. 9 (1), Kejmar 6, Dvořák 5, Procházka 5 (1), Ďurech 5 (1), Heršálek 4, Jenčík 2

Basketbalisté Mladé Boleslavi si stále drží vyrovnanou bilanci výher a proher. V průběžné tabulce skupiny B jsou na pátém místě. Další utkání sehrají na domácí palubovce, 12.11.2016 od 17:00 proti družstvu BK Loko Trutnov, netradičně na 9. ZŠ. V neděli 13.11.2016 od 10:00 v Městské sportovní hale přivítají nováčka ve II. lize družstvo BK Vysoká nad Labem.

Muži B v krajském přeboru nezaváhali

Zatím bez porážky je po čtvrtém kole krajského přeboru družstvo mužů B.  I v nekompletní sestavě si dokázalo poradit na domácí palubovce s družstvy BK Český brod a Basketbal Pečky. Potěšující je zejména skutečnost, že v družstvu dostávají příležitost hrát nadějní  junioři oddílu.

AŠ Mladá Boleslav – BK Český Brod  68:45 ( 20:16 4:25 52:36)

Body:  Hlaváč 15, Procházka A. 11, Váně 11, Roštejnský 6, Dvořák P. 6, Švancar  5, Bušek M.5, Petříček P.4, Kira T. 3, Schiffmann 2.

AŠ Mladá Boleslav -  Basketbal Pečky  71:41 ( 17:5 35:15 52:26)

Hlaváč 14, Procházka a. 12, Dědek A. 8, Roštejnský 8, Petříček P. 6, Schiffmann 5, Dvořák P. 5, Bušek M. 5, Švancar 5, Váně 3.

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jirka Mladý | Vytisknout článek )