Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 26.01.2022  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Basketbalisté TJ Auto Škoda slavili první vítězství ve II. lize

Po prvních dvou prohraných utkáních na hřištích soupeře, chtěli hráči Mladé Boleslavi získat první vítězství a vyrovnat bilanci výher a proher. To se jim o minulém víkendu podařilo, když v sobotu suverénně porazili družstvo z Poděbrad o 45 bodů a v neděli si poradili s Kutnou Horou, kterou porazili o 33 bodů.

TJ AŠ Mladá Boleslav – Basket Poděbrady 101:56 (36:20 61:29 88:44)

V sobotním utkání se basketbalisté Mladé Boleslavi utkali s družstvem z Poděbrad, dá se říci tradičním soupeřem ve II. lize. Hostující hráči však přijeli posíleni o několik zkušených hráčů, kteří hráli i naší nejvyšší soutěž. A byli to hostující hráči, kteří vstoupili do utkání lépe. Po třech úspěšných tříbodových pokusech se dostali do vedení o pět bodů. V další části první čtvrtiny už ovšem bylo na hřišti pouze jedno družstvo a to domácí, kteří zlepšili obranu a v útoku si otevřeli střelnici. Podařila se jim bodová šňůra 20-2, zaznamenali šest úspěšných tříbodových pokusů, z toho tři Petr Valc, nejlepší střelec utkání. První čtvrtinu vyhráli hráči TJ AŠ o 16 bodů. I ve druhé čtvrtině nepolevili a pokračovali ve skvělém útočném výkonu, hostující hráči působili chvílemi až odevzdaně. Poločasový rozdíl ve skóre se vyšplhal na 32 bodů.

Domácí hráče těšil vysoký náskok v poločase, věděli však, že do konce utkání zbývají ještě dvě čtvrtiny, proto do té třetí vstoupili stále koncentrovaně a pokračovali ve výborném výkonu na obou koncích palubovky. I třetí herní období vyhráli dvouciferným rozdílem a o vítězi tohoto utkání bylo rozhodnuto ještě začátkem poslední čtvrtiny. V té domácí přeci jenom lehce polevili, přesto se jim podařilo pokořit stobodovou hranici, čím potěšili domácí publikum. Ve svém prvním domácím zápase tedy deklasovali družstvo z Poděbrad o 45 bodů.

Body AŠ: Valc P. 29 (5 trojek), Kejmar 24 (3), Procházka 17 (3), Valc J. 9 (1), Coufal 8, Dvořák 5, Šimůnek 5, Ďurech 4, Pacovský, Heršálek, Jenčík

TJ AŠ Mladá Boleslav – Sokol Kutná Hora 99:66 (27:23 49:40 78:51)

V nedělním utkání se hráči Mladé Boleslavi utkali s nováčkem soutěže Sokolem Kutná Hora, který postoupil z krajského přeboru. Bohužel se domácím znovu nepodařil vstup do utkání a ve 4. minutě zápasu si museli vzít oddechový čas, když pohrávali o šest bodů. Od tohoto okamžiku se hra vyrovnala a domácí přebrali otěže zápasu. Do konce první čtvrtiny domácí stihli přetáhnout vedení na svou stranu. Druhé hrací období bylo také vyrovnané, domácí hráči se sice dokázali prosazovat v útoku, ale v obraně už to bylo horší. Přesto v poločase vedli o 9 bodů.

Pro další vývoj utkání byla důležitá třetí čtvrtina, kdyby se hostujícím hráčům podařilo udržet se v kontaktu, jistě by pomýšleli na překvapivé vítězství. Tento scénář však hráči Mladé Boleslavi nedopustili a do druhého poločasu vstoupili stejně jako v sobotním utkání. V útoku se jim dařilo z dlouhé vzdálenosti, zaznamenali pět tříbodových pokusů, z toho tři Petr Valc, který byl i v tomto utkání nejlepší střelec. Zároveň se však domácím podařilo ubránit hostující hráče, kterým došly fyzické síly. Před poslední čtvrtinou vedli tedy domácí o 27 bodů. Poslední čtvrtina už se znovu spíše dohrávala, domácí se pokusili znovu potěšit své fanoušky a pokořit stobodovou hranici, to se jim bohužel o jediný bod nepodařilo. Mrzet je to, ale nemuselo, připsali si druhé vítězství, tentokrát o 33 bodů.

Body AŠ: Valc P. 24 (3 trojky), Kejmar 20 (1), Valc J. 12 (3), Jenčík 9, Procházka 8 (1), Šimůnek 6 (2), Heršálek 6, Dvořák 6, Ďurech 5, Coufal 3, Pacovský

Basketbalisté Mladé Boleslavi potvrdili roli domácího favorita a srovnali svou bilanci výher a proher. Další zápasy je čekají 29. a 30. října, kdy hrají na palubovce Sokola Vyšehrad a Wolves Radotín. Další domácí utkání pak sehrají 12. a 13. listopadu.

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jirka Mladý | Vytisknout článek )