Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 28.03.2024  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Basketbalisté TJ Auto Škoda ovládli své soutěže

Basketbalisté TJ Auto Škoda  využili utkání minulého víkendu k postupům na první místo ve svých soutěžích. Muži A si poradili ve 2.lize se středočeskými týmy ze Slaného a Kladna a ženy nedaly šanci v krajském přeboru družstvu Poděbrad a Sadské.

Muži A

TJ AŠ Mladá Boleslav – BC Slaný 80:60 (19:16 33:27 55:49)

V sobotu hráči Mladé Boleslavi nastoupili proti družstvu BC Slaný, kterému chtěli oplatit porážku o devět bodů z prvního vzájemného utkání. Na začátku utkání se  projevila dlouhá herní pauza z přelomu roku  a domácí hráči  z dobře vypracovaných pozic netrefovali koš.  Přes nízkou úspěšnost střelby se však domácí ujali vedení a v poločase vedli o šest bodů.

V druhém poločase se už domácí hráči rozehráli a začala se jim dařit i střelba za tři body.  Hosté však zpřesnili svůj útok a tak se drželi stále na dostřel. Před poslední čtvrtinou vedli domácí stále jen o šest bodů. Hostující hráči měli velice úzkou rotaci při střídání na rozdíl od domácích a tento fakt se ukázal jako rozhodující v závěru utkání, kdy hosté již nestačili v obraně a hráči TJ AŠ se tak mohli snadno prosadit a zvýšit svůj náskok až na konečných dvacet bodů.

Body AŠ: Kejmar 26, Pacovský 13, Procházka 12, Valc P. 11, Valc J. 7, Frýda 6, Dvořák 5, Coufal, Heršálek

TJ AŠ Mladá Boleslav  - BK Kladno 76:61 (15:14 34:26 60:43)

V neděli se hráči Mladé Boleslavi utkali s týmem BK Kladno, který se nacházel na čtvrté příčce v tabulce. Hráči Kladna hned v úvodu utkání ukázali, proč jsou v horní části tabulky a vypracovali si desetibodové vedení. Od druhé poloviny první čtvrtiny však převzali otěže zápasu domácí a první herní období nakonec o bod vyhráli. V druhé čtvrtině pokračovali hráči Mladé Boleslavi ve zlepšeném výkonu a rozdíl ve skóre navýšili na osm bodů.

Pro vývoj utkání byla důležitá třetí čtvrtina. Vzhledem k tomu, že rozdíl ve skóre nebyl tak výrazný, chtěli domácí hráči odskočit soupeři a nepřipustit tak žádné drama v koncovce. Tento záměr se jim povedl. Třetí hrací období vyhráli o devět bodů, především díky trestným hodům, kterých házeli 21 a z toho 17 jich proměnili. Před poslední čtvrtinou byl tedy rozdíl již 17 bodů a utkání už bylo nutné pouze dohrát.

Body AŠ:  Kejmar 20, Valc P. 19, Frýda 12, Valc J. 7, Coufal 6, Dvořák 6, Procházka 4, Pacovský 2, Heršálek

Po dvou vítězstvích jsou muži A na prvním místě  a další domácí utkání sehraji  v Městské sportovní hale 30. ledna 2016 od 13:00 se Slunetou Ústí nad Labem a  31. ledna 2016 od 10,00 hod se Slavojem Litoměřice.

Ženy

AŠ Mladá Boleslav – Basket Poděbrady  61:45 ( 17:16  32:31  45:32)

V sobotním utkání s týmem Poděbrad  se po nervózním první polovině rozhodlo ve třetí čtvrtině utkání. Boleslavačky  se uklidnily, zpřesnily hru, byly úspěšnější v zakončování útočných akcí a zaslouženě pak vyhrály.

Body AŠ:  Denbárová 16, Baboráková 12, Ondrášiková 10, Vinšová 7, Kolářová 5, Adamcová 4, Jelínková 4, Matoušková 2, Dosoudilová 1.

AŠ Mladá Boleslav – ŠBK Sadská  74:63 ( 15:15  38:27  51:48)

V přímém souboji o první místo s aktuálním lídrem soutěže se hračky AŠ vyvarovaly chyb ze sobotního utkání a i přes výpadky v soustředění, které umožnily hostům ze Sadské živit naději na vítězství, se nakonec bojovným výkonem podařilo hráčkám AŠ zvítězit.

Body AŠ: Debnárová 25, Jelínková 11, Dosoudilová 10, Ondrášiková 7, Dlouhá 6, Kolářová 5, Matoušková 4, Vitovská 4, Baboráková 2.

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jirka Mladý | Vytisknout článek )