Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 28.03.2024  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

AŠ Mladá Boleslav - Sparta Praha 59:83

Muži A nastoupili ve čtvrtek v oslabené sestavě na domácí půdě proti prvoligovému celku Sparty Praha. Kvalitní soupeř diktoval od začátku vysoké tempo a zanedlouho si vybudoval velký náskok. Domácí se ale vzpamatovali a začali dotahovat propastný rozdíl ve skóre čemuž napomohlo i to, že opory soupeře již odpočívaly na střídačce. Na zvrat v utkání to ale nestačilo a tak museli mladoboleslavští basketbalisté v pátém kole ukončit letošní účinkování v Českém poháru.

Body za AŠ: Skřivánek 16, Valc P. 14, Kejmar 9, Valc J. 7, Jenčík 6, Dvořák P. 3, Ďurech a Frýda 2.
Průběh: 3:27, 21:50, 34:70

Muži A - II. liga

Sokol Žižkov - AŠ Mladá Boleslav 80:73

V sobotním utkání nastoupili muži A v Praze proti celku Sokola Žižkov. Od začátku se jednalo o vyrovnaný a nervózní souboj sousedů v tabulce. Po vyrovnané první polovině zápasu ale naši polevili v úsilí a nechali rozehrát soupeře, který si začal udržovat mírný náskok. Ten se v koncovce nepodařilo zvrátit a tak si basketbalisté AŠ odvezli z Prahy porážku.

Body za AŠ: Valc P. 19, Kejmar 13, Skřivánek 11, Dvořák P. 9,Ďurech 7, Frýda a Dvořák D. 6, Valc J. 2
Fauly: 20:24 Trojky: 6:3 Trestné hody: 27:18- 20:12 Průběh: 23:24, 37:37, 49:55

AŠ Mladá Boleslav - Sokol Žižkov 84:77

V neděli na domácí palubovce dostali hráči AŠ šanci na reparát z nepodařeného sobotního duelu. Zápas to byl opět nervózní a vyrovnaný i když o poločase odcházeli domácí do šatny s pětibodovým mankem. Po poločase ale hráči AŠ zatlačili na soupeře a konečně si vybojovali menší náskok. I přes to, že se jednalo o třetí utkání našich basketbalistů ve čtyřech dnech a únava na nich byla dosti znát, dokázali vedení udržet až do konce.

Body za AŠ: Valc P. 22, Skřivánek 17, Dvořák P. 15, Dvořák D. 10, Frýda 6, Ďurech 4, Procházka 3, Kejmar, Jenčík a Pacovský 2
Fauly: 23:26 Trojky: 9:9 Trestné hody: 25:14- 19:14 Průběh: 24:22, 41:46, 61:54

KP žen

AŠ Mladá Boleslav – BK Louny  66:56

V utkáních proti Lounům se našim děvčatům většinou nedaří a tak nebylo překvapením vedení Loun po první čtvrtině 15:16, v poločase 30:34 a po třetí čtvrtině 45:48. Rozhodující moment nastal mezi sedmou až devátou minutou poslední čtvrtiny, kdy družstvo hostí nestačilo pokrýt rychlé protiútoky domácích, kteří strhli třináctibodovou šňůrou vedení a vítězství na svou stranu Toto vítězství zajistilo Mladé Boleslavi druhé místo v polovině soutěže za dosud neporaženým Benešovem „B“ s bilancí 9 vítězství a 2 porážky a je výzvou do druhé poloviny soutěže, která začne po Novém roce.

Body a sestava TJ Auto Škoda Mladá Boleslav: Ondrášiková 15, Chmelová 13,  Vitovská 10, Baboráková 9, Dřevová 7, Antošová 5, Jelínková 4, Matoušková 3, Tůmová. Čtvrtiny 15:16, 15:18, 15:14, 21:8, trojky 5:1, šestky 14/9, 9/6, fauly 11:11.

Liga U17

Kondoři Liberec – AŠ Mladá Bolesla  91:51

AŠ Mladá Boleslav – Kondoři Liberec 40:59

Basketbaloví kadeti AŠ  odehráli dvojutkání s Kondory Liberec. Marodkou oslabené družstvo,doplněné žáky U15 na 8 hráčů, v sobotním utkání v Liberci prohrálo vysoko 91 :51. V neděli v Mladé Boleslavi zlepšenou obranou dosáhla  Auto Škoda vyrovnaného poločasu 20:26 ,ale ve druhém poločase družstvo vyprodukovalo množství chyb a neproměněných šancí takže konečný výsledek 40:59 potvrdil větší kvalitu soupeře.

Střelci utkání : Sobota Šimůnek 26,Janeba 8,Dudek a Vít 5,Krejcar 4 a Kadlec3 body. Neděle – Šimůnek 23,Janeba Krejcar Vít 4,, Dudek 3 a Blecha2

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Jirka Mladý | Vytisknout článek )