Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 28.01.2023  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

kalan, KuRom

téma * Muži A přivezli z venku povinné vítězství v Humpolci, ženy odehrály doma dvě těžká utkání
Vydáno dne 13. 11. 2012 (1393 přečtení)

Basketbalisté Auto Škody hráli  ve 2.lize dvě vyrovnaná utkání na palubovkách soupeřů.

BK Žďár nad Sázavou - AŠ Mladá Boleslav 96:85

Proti silnému družstvu ze Žďáru se rozhodovalo až v prodloužení, do kterého nás  poslal proměněným trestným hodem 4 sekundy před koncem základní hrací doby Jirka Kejmar. Klíčový podkošový hráč se ale na samém začátku prodloužení vyfauloval a přidal se tak k oběma rozehrávačům, kteří již také nemohli zasáhnout do hry. Domácí tým dokázal oslabení týmu AŠ využít a agresivním závěrem strhnou vítězství na svou stranu

Body za AŠ:  Jenčík 21, Kejmar 19, P. Dvořák 11, J. Valc 10, Pacovský 7, P. Valc 6, D. Dvořák 4, Skřivánek 3, Frýda a Procházka 2Fauly: 28:32 Trojky: 6:5 Trestné hody: 45/32 - 33/20 Průběh: 25:25, 41:47, 67:61, 82:82

Jiskra Humpolec - AŠ Mladá Boleslav 73:78

K nedělnímu zápasu v Humpolci nastupovali hráči Auto Škody v roli favorita, ale až do poločasové přestávky ji nesplňovali. K vytvoření si výraznějšího náskoku zavelel J. Valc, který úspěšnou střelbou na začátku ¾ naše družstvo uklidnil. O výraznější vedení však Auto Škoda přišla v závěru utkání vlastní neukázněností na hřišti a dovolila soupeři zdramatizovat koncovku. Vedení si ale udržela a tak si veze z Humpolce očekávané vítězství.

Body za AŠ:  Kejmar 18, J. Valc 14, Skřivánek 13, Procházka 12, D. Dvořák a P. Dvořák 7, Pacovský 3, Frýda a P. Valc 2, Jenčík Fauly: 24:24 Trojky: 3:7 Trestné hody: 22/16 - 26/19 Průběh: 18:13, 30:31, 47:65

Hrající trenér Auto Škody ke střetnutím řekl:

„O víkendu jsme sahali po 4 bodech, ale za svůj výkon jsme si je nezasloužili. Paradoxně jsme kvalitněji hráli při porážce ve Žďáru. Nemívám ve zvyku hodnotit rozhodčí, ale tentokrát podlehli bouřlivému prostředí a udělali spoustu jednostranných chyb. Navíc byli domácí hnáni sportovním a hlasitým publikem, které je vybičovalo k výbornému výkonu.

V utkání v Humpolci jsme taktické pokyny nedokázali  přenést na hřiště. Udělali jsme velké množství chyb vyplývajících z vlastní nekázně, nekoncentrovanosti a málem jsme proti nováčkovi soutěže ztratili body. Tradičně dobře zahrál ambiciózní Kejmar a J. Valc.“

Těžká utkání sehrály ženy v Krajském přeboru

Auto Škoda – BC Slaný  64:39

V sobotním utkání čekal Mladou Boleslav nepříjemný soupeř, který se prezentuje rychlým, agresivním basketbalem. Kolektivní hře hráček AŠ však dokázal vzdorovat pouze v prvním poločase. Rozhodující pro vývoj utkání byla třetí čtvrtina, kterou domácí AŠ vyhrála 12:2.

Body: Dřevová 21 (5 trojek), Ondrášiková 13, Baboráková a Chmelová po 6, Antošová a Vitovská po 5, Jelínková, Kolářová, Matoušková  a  Tůmová po2, Špotáková. Čtvrtiny 20:17, 12:9, 12:2, 20:11, trojky 6:2, trestné hody 14/10, 6/3, fauly 12:17.

Auto Škoda – Sokol Dobřichovice  57:51

Dobřichovice začali lépe, domácím se nedařilo proti zónové obraně soupeře, a tak vyhrály Dobřichovice  těsně první dvě čtvrtiny. Zlom nastal ve čtvrté  čtvrtině, kdy hráčkám Dobřichovic došly síly a nedokázaly 5 minut vstřelit koš. Vítězství 11:0 v tomto období hry rozhodlo o výsledku celého utkání.

Body : Dřevová 14 (3 trojky), Chmelová 9, Baboráková 8, Antošová 7, Matoušková a Ondrášiková po 6, Kolářová 5, Jelínková 2, Špotáková, Vinšová. Čtvrtiny 9:12, 15:16, 18:13, 15:10, trojky 5:1, trestné hody 16/8, 16/8, fauly 16:14.

Svá další utkání odehráli i ligoví kadeti U17.

Auto Škoda – BK Brandýs  57:54

Auto Škoda – BK Slavoj Litoměřice 76:85

V prvním utkání zvítězili v derby s Brandýsem nad Labem těsným rozdílem 3 bodů po kolektivním výkonu . Ve druhém podlehli Litoměřicím 76:85 díky slabšímu výkonu v prvních dvou čtvrtinách. Zlepšený výkon v druhé půli  a výborný výkon Šimůnka s 38 body však již na soupeře nestačil.