Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 26.01.2022  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Auto Škoda Mladá Boleslav – BC Benešov    86:96

V pátém kole 1. ligy basketbalistů hostili boleslavští v sobotu 8.10. na své palubovce BC Benešov. Družstvo Benešova přijelo se svými pražskými posilami, středním rozehrávačem Jakubem Velenský a pivotmanem Tomášem Zídkem. Zejména výkon Jakuba Velenského, který má za sebou působení v Mattoni NBL, byl rozhodující pro vývoj utkání.

Hosté si v průběhu prvních tří čtvrtin udržovali mírné vedení, které ztratili až v závěru třetí čtvrtiny. Do poslední čtvrtiny vstoupila Auto Škoda s dvoubodovým vedením, které zvýšila až na 6 bodů.  Ještě 5 minut před koncem utkání vedlo naše družstvo 77:71. Dvouminutový výpadek koncentrace našich hráčů však znamenal tři minuty před koncem utkání změnu skóre na 77:81 pro Benešov. Získané vedení si družstvo Benešova, skvěle dirigované Jakubem Velenským, již nenechalo vzít a zvítězilo rozdílem 10 bodů.

Utkání nám prohrálo velké množství ztracených míčů, a to v klíčových fázích zápasu. Navíc doma nemůžeme obdržet 96 bodů. Cesta k vítězství vedla přes podkošové hráče, kde jsme měli převahu, ale naši pivoti dostali málo míčů ke hře jeden na jednoho. Absence našeho středního rozehrávače Matěje Sýkory a na druhé straně výborný výkon Jakuba Velenského, který nám nastřílel 29 bodů, byly dalšími klíčovými faktory v utkání.“  Zhodnotil střetnutí trenér AŠ Rudolf Skřivánek ml.

Body AŠ: D.Dvořák 25 (8 doskoků), P.Valc 15, Kejmar 13, P.Dvořák 9, Procházka 8, Skřivánek a J.Valc 6, Frýda 4, Dědek, Hlaváč, Horák a Pacovský

Nejužitečnější hráč: D.Dvořák Trojky: 9:9 TH: 15/11:35/27 Fauly:27:22 Průběh:14:18, 31:36, 63:61

Další domácí  utkání našeho družstva mužů v 1. lize se hraje v sobotu 22.10. od 16,00 hod ve sportovní hale  v Mladé Boleslavi, kdy hostíme Sokol Pražský.