Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 26.01.2022  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Vydáno dne 20. 04. 2011 (1359 přečtení)

K posledním dvěma utkáním krajského přeboru žen zajížděly basketbalistky TJ Auto Škoda na palubovku BK Pečky a Bohemia Poděbrady.

Na sestavě Boleslavského týmu se podepsal konec sezóny, zranění a to, že dorostenky hrály ve stejném termínu na domácí palubovce. K sobotnímu utkání tak odjelo 6 hráček, proti kterým se ale také postavilo pouze 6 soupeřek. Přesto se hrálo ve svižném tempu. Domácí hráčky hrozily zejména střelbou trojek, na které trenér Mladé Boleslavi své svěřenkyně upozorňoval. Úvod utkání patřil Pečkám, které šly do vedení trojkou a následně střelou za dva body nejlepší domácí hráčky Katrnoškové. Pak se ale zlepšila obrana hostujících hráček a šňůrou devíti bodů, zakončenou trojkou otočily vývoj utkání ve svůj prospěch. Domácí hráčky odpověděly v šesté minutě rovněž trojkou a od té doby bylo utkání velmi vyrovnané. Žádný z týmů si nedokázal vytvořit vyšší náskok a minutu před koncem byl stav vyrovnaný 15:15. V poslední minutě se podařilo hostujícím hráčkám odskočit o 4 body a tak šly do druhé čtvrtiny za vedení 19:15. Tu však zahájil domácí tým trojkou a sérií 8 bodů, kterou zastavil až oddechový čas hostujícího trenéra. Díky němu se hráčky zklidnily a začaly hrát lépe v obraně a výsledkem bylo srovnání na stav 23:23 v páté minutě. Pak šly do vedení opět domácí hráčky, ale v deváté minutě vedla nejtěsnějším rozdílem Mladá Boleslav. Poslední koš prvního poločasu daly ale domácí hráčky, které tak nastupovaly do třetí čtvrtiny za vedení 28:27. Mladá Boleslav ztrácela díky nevynuceným chybám a nepromněňování šancí. Úvod třetí čtvrtiny byl opět vyrovnaný, nejprve vedly Pečky, pak Mladá Boleslav, ale v páté minutě byly zpět ve vedení opět domácí hráčky. Pak se podařila šňůra 7 bodů hostujícím hráčkám. Těm však nevyšel závěr této části, když propadly v obraně a dostaly 12 bodů, kterým nezabránil ani oddechový čas trenéra. Do čtvrté čtvrtiny šly s vedením 48:40 domácí hráčky. Ve čtvrté minutě vedl domácí tým dokonce rozdílem 9 bodů, ale boleslavačky se nevzdávaly. Začaly hrát aktivněji v obraně a z ní vyrážely do rychlých protiútoků. V osmé minutě se dostaly na rozdíl jediného bodu, domácí děvčata pak sice bodovala a na začátku desáté minuty opět vedla o dva body. Půl minuty před koncem Mladá Boleslav vyrovnala na 57:57, ale z následujícího protiútoku vstřelily Pečky trojku. Do konce zbývalo 9 vteřin. Následoval oddechový čas trenéra hostí, který hráčkám nakreslil zakončení za 3 body. To se však nepodařilo zrealizovat a poslední 4 vteřiny vyhazovaly zpod koše. Po dalším oddechovém čase vsadily hostující hráčky na signál po vyhození z autu a spoléhaly na zakončení s faulem. Signál se podařil, zakončení však přišlo bez faulu a tak nakonec zvítězily Pečky 60 : 59. Mladá Boleslav prohrála zejména kvůli mnoha ztrátám a nepromněňování dvojtaktů a střel ze střední vzdálenosti. Hráčky v některých chvílích zakončovaly z nepřipravených pozic a chybělo jim více trpělivosti v útoku. Pochvalu zaslouží ale za to, že zápas nevzdaly a bojovaly až do konce.

Body a sestava TJ Auto Škoda Mladá Boleslav: Antošová 13, Baboráková 12, Osaulenko a Vitovská po 10, Kolářová 8, Ondrášiková 6. Čtvrtiny 19:15, 8:13, 13:20, 19:12, trojky 3:5, šestky 8/6 : 16/10, fauly 14:8.

V neděli odjelo na utkání do Poděbrad 7 hráček, které čekalo poslední utkání sezóny. Domácí Basket Poděbrady nastoupil s devíti hráčkami a od počátku bylo utkání vyrovnané. Nejprve se podařily 4 body Mladé Boleslavi, ale domácí tým ve druhé minutě vyrovnal. Ve čtvrté minutě se dostal do vedení o 3 body, ale v páté minutě bylo díky trojce hostujícího týmu vyrovnáno. Pak šli opět do vedení domácí hráčky a v sedmé minutě bylo vyrovnáno za stavu 12:12, v osmé 14:14. Poslední dvě minuty patřily Mladé Boleslavi, která si do druhé čtvrtiny vytvořila 7 bodů při vedení 23:16, když se jí dařila střelba ze střední vzdálenosti. V první minutě této části byl náskok sice již osmibodový, ale díky ztrátám a chybám v obraně se domácí hráčky dotáhly v třetí minutě na rozdíl 2 bodů. Pak si Mladá Boleslav opět vytvořila až pětibodový náskok, který držela až do osmé minuty. Závěr druhé čtvrtiny patřil opět hostujícím hráčkám, které dokázaly sehrát sérii šesti bodů a vybudovat si do druhého poločasu vedení 43:34. To trpělivou hrou v útoku a díky dobré obraně i ve třetí čtvrtině držely na minimálním rozdílu deseti bodů. A již tradičně zvládly závěr čtvrtiny a navýšily náskok na rozdíl 14 bodů. O utkání se zdálo být rozhodnuto, jedinou překážkou hostujících hráček byl počet nafaulovaných. Boleslavská děvčata zahrála velmi dobře v obraně a tentokrát se jim dařila i střelba za tři body. Nakonec zvládly i poslední čtvrtinu a vyhrály přesvědčivě 77 : 56. Tímto výsledkem potvrdily i své konečné šesté místo v letošním krajském přeboru žen. I když je to oproti loňskému druhému místo propad, tak vzhledem k úrovni letošního ročníku KP a k sestavě, v jaké hráčky leckdy nastupovaly je to velmi dobrý výsledek. Všechny hráčky, které se zapojily v průběhu sezóny do hry, zaslouží poděkování.

Body a sestava TJ Auto Škoda Mladá Boleslav: Sopirjaková 22, Antošová 17, Kolářová a Osaulenko po 9, Baboráková a Ondrášiková  po 7, Vitovská 6. Čtvrtiny 23:16, 20:18, 18:13, 16:9, trojky 5:1, šestky 29/22: 23/19, fauly 20:20.