Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 26.01.2022  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Vydáno dne 13. 04. 2011 (1253 přečtení)

Ženy basketbalového oddílu TJ Auto Škoda pokračovaly v nadstavbové části krajského přeboru ve skupině o 5.-8. místo sehráním vzájemných utkání s BC Slaný.

Na sobotní utkání do Slaného odjelo vlivem zranění a jiných povinností pouze 7 hráček TJ Auto Škoda. Přesto šla boleslavská děvčata do utkání odhodlaně a od jeho počátku se ujala vedení. Dvěma trojkami však domácí hráčky otočily vývoj skóre a až do osmé minuty si těsné vedení udržovaly. Praktikovaly velmi agresivní hru a zejména zatažená a těsná obrana domácích hráček dělala hostům problémy. Přesto v závěru první čtvrtiny dokázaly sedmibodovou šňůrou vývoj utkání otočit ve svůj prospěch a tuto část vyhrály 15:13. I ve druhé čtvrtině pokračoval tvrdý boj zejména pod oběma koši, domácí tým v jejím úvodu vyrovnal, ale opět do vedení šly hostující hráčky. Nedokázaly si však vytvořit vyšší náskok a v páté minutě tak bylo opět skóre vyrovnané. Poté vedl hostující tým, domácí se dotáhly na rozdíl jednoho bodu, ale závěr opět patřil Mladé Boleslavi, která vedla v poločase 31:26. I ve třetí čtvrtině si udržovaly hostující hráčky své vedení na rozdílu 7 bodů, ale první komplikace přišla v sedmé minutě této čtvrtiny, kdy si po zbytečném faulu při útočném doskoku udělala pátou osobní chybu jedna z hostujících hráček. Přesto ještě v desáté minutě vedl hostující tým rozdílem 6 bodů. Ten ale domácí hráčky zkorigovaly trojkou v poslední vteřině této části hry. Úvod poslední čtvrtiny byl vyrovnaný a žádnému z týmů se nedařilo dát koš. Boleslav si držela těsné vedení. Druhá komplikace přišla v páté minutě, kdy měla pátou osobní chybu druhá pivotmanka hostujícího týmu. Přesto boleslavačky bojovaly a ještě v sedmé minutě vedly. Na začátku deváté minuty však přišel pátý faul další boleslavské hráčky a na palubovce zůstaly pouze 4 hráčky, které sice dřely, ale nedokázaly odvrátit závěr domácích hráček, které nakonec zvítězily rozdílem 3 bodů 53 : 50. Boleslavačky  předvedly i v sedmi velmi dobrý výkon a chybělo jim jen trochu štěstí, aby dokázaly na palubovce Slaného zvítězit. Je jen s podivem, že agresivně hrající tým, kterým bezesporu Slaný je, dohraje utkání s 18 fauly oproti 24 faulům hostujícího týmu.

Body a sestava TJ Auto Škoda Mladá Boleslav: Ondrášiková  13, Vitovská 11, Baboráková a Vinšová po 8, Antošová a Němečková po 4, Osaulenko 2. Čtvrtiny 15:13, 16:13, 12:14, 7:13, trojky 1:3, šestky 19/11: 19/12, fauly 24:18.

V neděli čekal Mladou Boleslav odvetný zápas na domácí palubovce. Tentokrát měl trenér k dispozici 9 hráček, z nichž 6 mělo v nohách těžké utkání ze soboty.

To se také projevilo v úvodu utkání, kdy nemohly boleslavačky rozběhat sobotní zátěž a chyběl jim pohyb a chuť do hry. A tak ve čtvrté minutě prohrávaly 7:4 a domácí trenér si musel vzít oddechový čas. To hráčkám pomohlo a v sedmé minutě již vedly 11:8, když se dokázaly prosadit zejména střelbou ze střední vzdálenosti. Slaný opět produkoval zataženou agresivní obranu, do které se dalo jen těžko najet a zakončit zpod koše. Závěr čtvrtiny byl opět vyrovnaný a do druhé čtvrtiny odcházel domácí tým s nejtěsnějším vedením 14:13. V této části si obě družstva vybrala své hluché chvilky. Nejprve se dostal do vedení Slaný, pak přišla osmibodová šňůra Mladé Boleslavi, při které domácí hráčky nedovolily soupeřkám ani bod. V posledních dvou minutách ale i díky dvěma proměněným trojkám otočily vývoj utkání ve svůj prospěch hostující hráčky šňůrou 10 bodů. Do druhého poločasu nastupoval Slaný při vedení 25:22, které navýšil v první minutě na rozdíl 5 bodů. Pak ale přišlo zlepšení ve hře domácích hráček, které zabraly v obraně a v útoku proměnily osmibodovou šňůru a dostaly se do vedení 30:27. Dokázaly se prosadit zejména z rychlých protiútoků a dobré souhře v postupném útoku. Do konce třetí části si boleslavačky udržovaly své vedení, které v jejím závěru navýšily na rozdíl 7 bodů a držely vývoj utkání ve svých rukou. To potvrdily v prvních čtyřech minutách čtvrté čtvrtiny, kdy se dostaly až do vedení o 11 bodů. Soupeřky se nevzdávaly a bojovaly až do konce. Naštěstí domácí hráčky udržely v nervózním závěru utkání nervy na uzdě a zaslouženě oplatily soupeřkám porážku, když nakonec zvítězily rozdílem 12 bodů 55 : 43. Na tomto vydřeném a cenném vítězství mají podíl všechny hráčky, které se zapojily do utkání a zaslouží za to poděkování. Příští víkend zakončí sezónu na palubovkách Peček a Poděbrad a mají nakročeno na konečné šesté místo v letošním krajském přeboru žen.

Body a sestava TJ Auto Škoda Mladá Boleslav: Ondrášiková 14, Sopirjaková 12, Kolářová a Vinšová po 8, Baboráková 7, Nerudová 4, Vitovská 2, Antošová a Osaulenko. Čtvrtiny 14:13, 8:12, 18:8, 15:10, trojky 1:3, šestky 12/8 : 9/4, fauly 18:15.