Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 26.01.2022  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Vydáno dne 30. 03. 2011 (1458 přečtení)

Basketbalisté AŠ prohráli první střetnutí play-off ve Žďáru nad Sázavou.

BK Žďár nad Sázavou - AŠ Mladá Boleslav 92:73

Vstup do úvodu play-off se hráčům AŠ vůbec nevydařil a po první čtvrtině prohrávali 30:13. Ve druhé čtvrtině se hra vyrovnala a hosté se začali dostávat, přes tvrdou presingovou obranu, do lepších střeleckých pozic. Domácí byli pár útoků bezradní proti zónové obraně AŠ. K výraznému snížení skóre to ale nevedlo. Začátek druhého poločasu vyzněl opět pro žďárské nadšeně a agresivně hrající basketbalisty. Poslední čtvrtina, i přes snahu hráčů AŠ, přinesla jen kosmetickou úpravu výsledku.

Hrající trenér Skřivánek řekl po utkání: „Hráči Žďáru, kteří v letošním ročníku na domácí palubovce neprohráli, nás přehráli na všech postech a týmovým výkonem. Rozehrávači skvěle presovali po celém hřišti, křídla úspěšněji zvládala přechodové fáze než naše. Zastavovala rychlý protiútok a sama je zakončovala. Zejména pod koši, kde máme silné pivoty, jsem to nečekal. V celém utkání jsme zaznamenali pouhých 8 doskočených míčů. Celý náš tým měl problém s hrou jeden na jednoho a velice tvrdou obranou domácích. O výsledku rozhodl náskok z  první čtvrtiny, který jsme již nedokázali smazat, 18 zahozených trestných hodů a 32 ztracených míčů. Z utkání se můžeme jen poučit a v druhém zápasu, tentokrát na naší palubovce musí naše obrana ovládat útok soupeře a ne naopak.“

Body AŠ: P.Valc 17, D.Dvořák 12, P.Dvořák a Kosovič 10, Frýda 9, Skřivánek 8, J.Valc 3, Ďurech a  Matoušek 2, Pacovský a Procházka

Trojky: 3:3 TH: 25/17:44/26 Fauly: 30:23 Průběh: 30:13, 48:33, 74:52