Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 26.01.2022  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Poslední vítězná utkání základní části

Ženy basketbalového oddílu TJ Auto Škoda sehrály poslední utkání základní části krajského přeboru na domácí palubovce. V sobotu hostily hráčky týmu Basket Poděbrady a v neděli Sokola Pečky, oba týmy z těsného sousedství tabulky dosavadní soutěže, se kterými na jejich palubovkách prohrály shodně o 4 body.

Jak výsledek prvního vzájemného utkání v Poděbradech, tak postavení v tabulce napovídalo, že půjde o vyrovnané utkání. Domácí hráčky nastoupily téměř v kompletní sestavě a zdravě nabuzené. To se projevilo hned na jeho počátku, kdy za stavu 8:0 si hostující hráčky vyžádaly první oddechový čas. Po něm se vrátily do utkání, když dokázaly dát 6 bodů, ale domácí hráčky to nezlomilo, do konce první části dovolily dát soupeřkám pouze 4 body oproti 10 bodům vlastním a tak v poločase vedly 18:10. Druhá čtvrtina byla od počátku vyrovnanější, i když boleslavské hráčky postupně navyšovaly své vedení. Mezi čtvrtou až šestou minutou přišla další osmibodová série domácího týmu, kterou soupeřky přerušily oddechovým časem. V této fázi utkání přehrávala Mladá Boleslav Poděbrady zejména v obraně a velmi dobrým pohybem v útoku. V poločase tak vedl domácí tým 41:26. Druhý poločas začaly sice Poděbrady trojkou, poté však přišla smršť Mladé Boleslavi, která šňůrou 12 bodů, které získala zejména aktivní vysunutou obranou a následným rychlým protiútokem odskočila na rozdíl 24 bodů. Od šesté minuty si vybrala slabší chvilku Mladá Boleslav, ale nakonec vedla po třech čtvrtinách rozdílem 21 bodů. Úvod poslední části kopíroval předchozí čtvrtinu, kdy první dva body zaznamenaly Poděbrady, ale pak přišla šňůra 13 bodů ze strany Mladé Boleslavi, která byla přerušena opět až díky oddechovému času hostujícího týmu. Závěr utkání měla Mladá Boleslav již pod kontrolou a díky až exhibičním akcím z rychlých protiútoků dokázala na domácí palubovce porazit Poděbrady rozdílem 32 bodů při konečném stavu 85 : 53. Domácí děvčata dostala hostující tým pod tlak svou vysunutou obranou a v útoku se prosadily jak v postupném, tak v rychlém přechodu a zakončení. Po dlouhé době podaly přesvědčivý výkon s pohlednými akcemi při zakončování.

Body a sestava TJ Auto Škoda Mladá Boleslav: Kubínová a Sopirjaková po 16, Ondrášiková 10, Vitovská 9, Antošová a Němečková po 7, Baboráková  a Kolářová po 6, Vinšová 5, Bonaconzová  3, Šulcová. Čtvrtiny 18:10, 23:16, 24:18, 20:9, trojky 1:1, šestky 13/6 : 17/6, fauly 19:13.

Nedělními soupeřkami byly hráčky BK Pečky, které dokázaly Mladou Boleslav porazit na domácí palubovce rozdílem 4 bodů a v tabulce KP měly k dobru 2 body.

První body utkání vstřelily hostující hráčky, ale pak přišla osmibodová šňůra domácích hráček. Přesto nepokračovala Mladá Boleslav v dobrém výkonu a začala se přizpůsobovat hře soupeřek. Výsledkem bylo snížení na rozdíl dvou bodů a následoval oddechový čas domácího trenéra. V něm se snažil hráčky probudit a vrátit je k jejich hře založené na těsné obraně a rychlém přechodu do útoku. Pak se hra domácích hráček zlepšila, vybudovaly si čtyřbodové vedení, ale Pečky trojkou v poslední minutě snížily na rozdíl jediného bodu za stavu 13:12. A tak, jak čtvrtina skončila, tak začala ta druhá, trojkou hostujících hráček. Přestože domácí trenér své svěřenkyně upozorňoval na střelbu soupeřek z trojkové vzdálenosti, právě tato činnost držela hostující tým ve hře, když na konci první minuty vedl 18:15 zásluhou další úspěšné střely. Mezi druhou a třetí minutou se však domácí hráčky zvedly a otočily skóre ve svůj prospěch. Následující dvě minuty však opět patřily hostujícím hráčkám, které šňůrou 8 bodů získaly vedení 26:23 a další trojkou v šesté minutě navýšily vedení na rozdíl 6 bodů. Celá čtvrtina se stala přestřelkou z obou stran. V průběhu osmé minuty se Boleslav dotáhla na rozdíl jednoho bodu a v deváté minutě šla do vedení. Na začátku desáté minuty nejprve vedly domácí hráčky o 3 body, ale trojka Peček znamenala srovnání na 36:36. Rychlou odpovědí byla trojka Mladé Boleslavi a druhá čtvrtina nakonec skončila remízou 28:28 a tak si Mladá Boleslav přinesla do druhého poločasu nejtěsnější vedení 41:40. Úvod třetí části patřil domácím hráčkám, které si vybudovaly šestibodový náskok, ale v pořadí již šestá trojka Peček znamenala snížení. Šestá minuta přinesla asi rozhodující sérii utkání, kdy domácí hráčky šňůrou 6 bodů odskočily na rozdíl 7 bodů. Tento náskok si udržely do konce této části hry a začínaly se prosazovat svou typickou hrou. To se potvrdilo v úvodu čtvrté čtvrtiny, kdy zahrály díky vytažené obraně a rychlému protiútoku šestibodovou sérii a rázem vedly o 13 bodů. Mezi druhou a devátou minutou již domácí hráčky měly utkání jasně ve svých rukou, zlepšily zejména obranu, soupeřky se dokázaly prosadit pouze z trestných hodů. Mladá Boleslav i díky rychlému přechodu do útoku a jeho přesnému zakončení dokráčela k přesvědčivému vítězství v celém utkání 86 : 66. Díky němu si tak Mladá Boleslav zajistila 6 místo po základní části krajského přeboru s vyrovnanou statistikou 11 vítězných a prohraných utkání při aktivním skóre 42 bodů. V nadstavbové části tak bude hrát ve skupině o 5. až 8. místo.

Body a sestava TJ Auto Škoda Mladá Boleslav: Vitovská 16, Kubínová 12, Sopirjaková 10, Baboráková a Kolářová po 9, Chmelová a Vinšová po 8, Ondrášiková 7, Antošová 4, Němečková 3. Čtvrtiny 13:12, 28:28, 18:12, 27:14, trojky 1:7 šestky 33/23 : 28/18, fauly 22:27.