Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 26.01.2022  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Vydáno dne 03. 03. 2011 (1390 přečtení)

Ženy basketbalového oddílu TJ Auto Škoda sehrály o uplynulém víkendu další utkání krajského přeboru na nymburské palubovce s týmy Basketball Nymburk A a B

V sobotu jim los určil B tým, který tvoří převážně mladé hráčky. Boleslavský tým ale odjížděl k utkání oslaben o 3 hráčky základní pětky, které chyběly vinou nemocí a pracovních zaneprázdnění. K utkání nakonec odjelo 6 žen a 2 dorostenky.

Úvod utkání byl ze strany obou týmů ve znamení obrany a neproměňování šancí. A tak první koš padl až na konci třetí minuty. Domácí tým dal do šesté minuty 6 bodů a až poté se podařilo skórovat Mladé Boleslavi. Druhá část první čtvrtiny však patřila hostujícímu týmu, který se postupně začal prosazovat a nakonec vyhrál tuto část 12:10. Úvod druhé čtvrtiny byl opět chudý na koše, Mladé Boleslavi chyběl pohyb v útoku, a když si již šance vytvořily, tak je nedokázaly hráčky využít. Tak alespoň obrana udržovala naději na dobrý výsledek. V šesté minutě domácí tým srovnal skóre na 16:16 a do konce této části si vytvořil desetibodové vedení, neboť hostující dal za celou čtvrtinu pouze 6 bodů. Třetí čtvrtina byla výsledkově vyrovnaná, přesto hostující trenér nebyl spokojen s hrou svých svěřenkyň, které zaostávaly za svými možnostmi. V poslední čtvrtině byl boj hostujících hráček marný, srážely je zejména chyby v obraně a chyběla sebedůvěra po neproměněných střelách. Výsledkem byla poměrně vysoká porážka 42 :65. Hráčky sice bojovaly, ale chyběla jim jiskra asi i trocha štěstí.

Body a sestava TJ Auto Škoda Mladá Boleslav: Kubínová 11, Baboráková a Osaulenko po 8,  Kolářová 6, Vitovská 4, Šulcová 3, Nerudová 2, Antošová. Čtvrtiny 12:10, 6:11, 12:14, 12:23, trojky 1:2, šestky 14/9: 19/9, fauly 15:17.

K nedělnímu utkání proti favorizovanému soupeři odjelo pouze 7 hráček. Přesto dokázaly sehrát po většinu utkání se soupeřkami vyrovnaný souboj a podaly určitě lepší výkon než v sobotu.

První koš dal hostující tým, ale domácí hráčky sérií 8 bodů otočily vývoj utkání ve svůj prospěch. V sedmé minutě se podařilo Mladé Boleslavi snížit na rozdíl 2 bodů. Poslední dvě minuty úvodní čtvrtiny patřil nymburským hráčkám, které na jejím konci vedly 23:14. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná, domácí tým si udržoval devítibodové vedení až do sedmé minuty. V závěru byl zase lepší Nymburk a díky sérii 7 bodů vedl na koci prvního poločasu 42:26. Mladé Boleslavi se podařila šňůra 5 bodů v úvodu třetí čtvrtiny a dotáhla se na rozdíl 11 bodů. Mezi pátou až šestou minutou se ale hostujícímu týmu nedařilo v útoku a domácí tým proměňoval své šance v útoku a zvýšil vedení na rozdíl 19 bodů. Ten vydržel až do úvodu poslední části, kdy Nymburk vedl 60:41. V úvodu čtvrté čtvrtiny byla zase lepší Mladá Boleslav, která snížila na rozdíl 14 bodů a tento výsledek udržovala až do sedmé minuty. Pak začaly děvčatům definitivně docházet síly a přes oddechové časy dostaly v posledních minutách deset bodů, které zkreslily konečný výsledek a hlavně předvedenou hru hostujících hráček. Nymburk nakonec zaslouženě vyhrál na domácí palubovce 83 :60. Boleslavačky podaly rozhodně lepší výkon než v sobotu, přesto to na soupeřky nestačilo.

Body a sestava TJ Auto Škoda Mladá Boleslav: Kubínová 18, Vinšová 16, Baboráková 8, Antošová 7, Osaulenko 4, Kolářová 3, Šulcová 2. Čtvrtiny 14:23, 12:19, 15:18, 19:23, trojky 1:5, šestky 29/19 : 18/8, fauly 15:20.