Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 26.01.2022  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Vydáno dne 03. 03. 2011 (1513 přečtení)

Basketbalisté AŠ hostili dva nejlepší týmy soutěže a vedli si nad očekávání. Čtyři body, skóre +66 bodů, předvedená hra a deklasovaný lídr soutěže ze Žďáru nad Sázavou 105:62, to jsou faktory, které snad přinesou nárůst sebevědomí hráčům před posledními zápasy základní části v Hradci Králové a Pardubicích. Play-off je na dosah a AŠ má šanci uspět.

AŠ Mladá Boleslav – BC Vysočina 75:52

Utkání, ve kterém hráči AŠ vsadili na obranu, se vyvíjelo postupně pro domácí, kteří neustálým tlakem na hráče Vysočiny získávali výraznou převahu. Pod koši vládli Jenčík a Kosovič, střelbu z pole obstarávali Skřivánek a Matoušek, důrazné nájezdy pod koš opět předváděl Frýda.

Body AŠ: Skřivánek 16 (4 trojky), Jenčík 12 (13 doskoků),  Frýda 11, Matoušek 10, P.Dvořák 7, J.Valc a P.Valc 5, Kosovič 4, Kejmar 3, D.Dvořák 2, Pacovský a ProcházkaTrojky: 7:4 TH: 38/24:23/12 Fauly: 25:31 Průběh: 18:14, 40:28, 57:39

AŠ Mladá Boleslav – BK Žďár n. Sázavou 105:62

Vedoucí tým II. ligy předcházela výborná pověst. Vyhráli i v utkání na horké půdě v Jičíně. Očekávala se velká bitva a domácí potřebovali k postupu do play-off zvítězit. Do 5. minuty ještě vedli hosté, hráči AŠ však začali lépe bránit a důslednou hrou přes podkošové hráče otočili skóre. Talentovaný Kejmar plně nahradil vyloučeného Jenčíka, Kosovič skvěle doskakoval, ale především celý tým výborně bránil. Hosté zaznamenali za 1. poločas pouze 27 bodů. Druhé dějství již bylo exhibicí domácích, kde hlavní role hráli bratři Dvořákové. Nečekaně vysoké, ale zasloužené vítězství ocenili i spokojení diváci.

Body AŠ: P.Dvořák 18, D.Dvořák 17, Kejmar 15, Kosovič 13 (10 doskoků), P.Valc 11, Skřivánek 8, Frýda a Procházka 6, Hlaváč 4, Matoušek 3, Jenčík a J.Valc 2Trojky: 4:3 TH: 34/23:20/15 Fauly: 20:27  Průběh: 21:16, 44:27, 70:42