Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 21.01.2020  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Ml. Boleslav/ II. liga

Rozlosování druholigové soutěže, po 4 zápasech venku, zavedlo basketbalisty TJ Auto Škody poprvé před domácí publikum, kde jim byly za soupeře týmy z Chrudimi a rezerva Svitav. Basketbalisté dvěma vítězstvími potvrdili tvrdě vybojované body z hřišť soupeřů a zejména v nedělním utkání předvedli výborný výkon a všem domácím příznivcům přichystali místy až exhibiční podívanou. Svěřenci trenéra Skřivánka ml. se s bilancí 5 výher a 1 porážky dělí o průběžné 1. místo v tabulce II. ligy.

Auto Škoda Mladá Boleslav – Darren Chrudim   85:69

Do sobotního utkání vstoupili boleslavští basketbalisté až v polovině 1. čtvrtiny za stavu 2:13. Zejména díky důrazně pod oběma koši hrajícímu Kosovičovi se podařilo nástup hostí zastavit a ještě do konce toho období náskok dotáhnout.  Zlepšenou obranou a  díky širokému kádru domácích se zvýšeným nasazením ve 2. půli povedlo dostat hosty pod tlak a zhruba v polovině 4. čtvrtiny bylo o vítězi rozhodnuto.

Střelci AŠ: Kosovič 26 (12 doskoků), D.Dvořák 16, J.Valc 11 (3 trojky), Novák 10 (3 trojky, 5 asistencí), Frýda 8, Procházka 7, Pacovský 6, P.Dvořák 2, Matoušek, Paur a Soukup

Trojky: 9:9, TH: 14/8: 19/10. Fauly: 15:19  Průběh: 23:20, 37:42, 60:59

Auto Škoda Mladá Boleslav – Basketbal Svitavy „B“  107: 54

Po několika špatných vstupech do utkání  poslal hrající trenér Skřivánek ml. do nedělního zápasu výrazně omlazenou základní sestavu, která se mu odvděčila výborným výkonem a zejména ještě loňští dorostenci Kejmar a Valc J. se zasloužili o 21bodové vedení po 1. čtvrtině. Do výborného kolektivního projevu se později zapojilo všech 11 hráčů a náskok proti svitavské rezervě, za kterou nastoupili i 3 hráči z Mattoni NBL, postupně narůstal. Za 3. čtvrtinu nebylo svitavským dovoleno ani vstřelit koš ze hry. Poslední čtvrtina se už víceméně jen dohrávala z povinnosti a i přes vlažnější výkon domácích v tomto období, vyhráli celé utkání o propastných 53 bodů.

Střelci AŠ: D.Dvořák 25, Kejmar 20 (9 doskoků),  J.Valc 14, Frýda 13, Paur 9, Pacovský 8, Novák 6, Procházka 5, Matoušek 3, P.Dvořák a Soukup 2

Trojky: 3:5, TH: 25/19: 14/9 Fauly: 20:23 Průběh: 34:13, 62:28, 85:35

Autor: Ondřej Soukup

Tabulka II.ligy: zdroj ČBF