Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 18.09.2019  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Vydáno dne 08. 09. 2010 (1030 přečtení)

Víkend 4.-5.9-2010 byl termínem pro první kolo kvalifikace o ligu starších žákyň. TJ Auto Škoda Mladá Boleslav byla rozlosována do skupiny s pořádajícím Kladnem a týmem BK Tábor. O prvním postupujícím nebylo téměř pochyb, protože domácí Sokol Kladno disponuje vyrovnaným kádrem, který má již ligové zkušenosti z loňského ročníku a svou převahu vyjádřil v obou svých zápasech, v kterých zvítězil nad BK Tábor 76:42 a nad Auto Škodou 107:39. O druhé postupové místo se „popraly“ výběry Mladé Boleslavi a Tábora.

TJ Auto Škoda : BK Tábor 66:67 (19:16, 36:36, 48:55)

Od úvodních vteřin se jednalo o vyrovnaný boj a bylo jasné, že o výsledku budou rozhodovat maličkosti a možná i trocha štěstí. První čtvrtina patřila herně boleslavským hráčkám, ale svou převahu nedokázaly vyjádřit bodově, když se nedařilo zakončit ani vyložené příležitosti. Ve druhé čtvrtině se hra vyrovnala a oba týmy se střídaly ve vedení, nic méně ani jeden ze soupeřů si nedokázal vytvořit výraznější bodový náskok, tak nebylo překvapením, že po první poločase svítilo na tabuli 36:36 a vše začínalo od začátku.

Boleslavským se příliš nevydařil vstup do třetího dějství a hráčky Tábora toho využily k poodskočení na rozdíl osmi bodů. V té chvíli se nedařilo jak v obraně, kde Tábor dosahoval často jednoduchých košů, tak v útoku, kde Boleslavsky brzdily zbytečné ztráty míčů a nepřesná střelba. V průběhu poslední čtvrtiny nasadil boleslavský tým agresivní obranu „pres“ a díky tomu se podařilo dostat soupeřky pod tlak. I přes stále velké množství chyb, především v přechodu do útoku, se skóre začalo vyrovnávat a závěrečné drama bylo na světě. Boleslavačky se vydaly ze všech svých sil a 5 vteřin před koncem se jim podařilo vyrovnat, ale v následném rychlém protiútoku přišel boleslavský faul a následovaly dva trestné hody soupeře. První zůstal neproměněn a napětí narůstalo. Všem bylo jasné, že poslední hod celého střetnutí může o všem rozhodnout a bohužel pro Mladou Boleslav i rozhodl. Hráčka Tábora prokázala pevné nervy a přesnou střelou poslala svůj tým do ligy.

I přes porážku si zaslouží boleslavské hráčky poděkování a pochvalu za nasazení a bojovnost. Až holky přejde smutek z neúspěchu, pochopí, že takováto střetnutí dělají sport krásným.

Ani tato porážka nezavírá Auto Škodě postup mezi basketbalovou elitu, ale o konečném složení ligových týmu se rozhodne v druhém kvalifikačním kole, v kterém se Mladá Boleslav střetne v dvojzápase o postup s týmem BaK Plzeň.

Sestava AŠ: Andltová 17, Bartošová 10, Čermáková 5, Hollósi, Chlistovská 4, Kubínová 28, Levová, Naimanová 16, Nepokojová, Vodseďálková 25.