Erb města Mladá Boleslav Oddíl na facebooku Logo oddílu Znak České basketbalové federace Znak České basketbalové federace
 Dnešní datum: 18.09.2019  | Hlavní stránka | Zápasy | Seznam rubrik | Download | Weblinks |

Vydáno dne 13. 09. 2009 (1253 přečtení)

V uplynulém víkendu se v rámci přípravy na novou sezónu zúčastnily basketbalové ženy TJ Auto Škoda turnaje  Zlatá korunka, který pořádal oddíl Bižuterie Jablonec. Třetím účastníkem turnaje bylo družstvo BSK TJ Jičín. Oba soupeři jsou novými účastníky 2. ligy žen a tak boleslavské hráčky hrající krajský přebor čekaly těžké soupeřky.

První utkání turnaje se odehrálo v sobotu 12.9.2009 a střetky se v něm domácí hráčky s týmem Jičína. Po vyrovnaném průběhu utkání domácí v závěru strhly vedení na svou stranu a zvítězily 78 : 64.

V rámci nedělního programu nejprve nastoupily opět domácí proti TJ AŠ Mladá Boleslav. Utkání začalo lépe pro hostující tým, který dobrou obranou a rychlými protiútoky získal ve druhé minutě vedení 6 : 0. Poté se ale rozehrály domácí hráčky a v polovině první části se dostaly do vedení, které si udržely do jejího konce. To svítilo na tabuli skóre 13 : 10 pro Jablonec. Druhá část byla až do šesté minuty vyrovnaná, domácí hráčky si udržovaly vedení, ale Boleslav se držela stále na rozdíl 3 bodů. Pak ale přišel obrovský výpadek Mladé Boleslavi a poslední 3 minuty vyhrál Jablonec 15: 0. O utkání bylo rozhodnuto, neboť v poločase vedly domácí hráčky 39 : 21. Boleslavačky odehrály v útlumu ještě úvod třetí čtvrtiny, ale pak se herně zvedly a začalo se jim dařit lépe.  Přesto to na rozjetý domácí tým nestačilo a nakonec skončilo utkání přesvědčivým vítězstvím Bižuterie Jablonec 80 : 43. U boleslavských hráček bylo vidět, že se jedná o začátek sezóny, neboť vyrobily množství chyb při nahrávkách, ale zejména pak v obraně.

Své druhé utkání sehrála Mladá Boleslav po krátké pauze s BSK TJ Jičín. Od začátku utkání byla hra vyrovnaná až do 6 minuty, kdy se podařila hráčkám Jičína šňůra 8 bodů a získaly vedení 14:8. Poté se ale povedlo Mladé Boleslavi skóre vyrovnat, ale nakonec vyhrál první čtvrtinu Jičín 16:14. Úvod druhé části byl opět vyrovnaný, tentokrát zahrály od čtvrté minuty desetibodovou šňuru hráčky Mladé Boleslavi a dostaly se tak do vedení 25:22. Pak se hra opět vyrovnala a boleslavačky odcházely na konci prvního poločasu do šaten s vedením 31 : 28. Úvod třetí čtvrtiny vyšel lépe Jičínu, který otočil skóre a dostal se ve třetí minutě do vedení 37:31, ale Boleslav opět kontrovala a v sedmé minutě strhla vedení opět na svou stranu. V posledních dvou minutách si její hráčky navíc vybudovaly náskok 7 bodů a tak šly do čtvrté čtvrtiny z dobré pozice. Z počátku této části si udržovaly své vedení, ale Jičín snížil rozdíl na 3 body a z utkání se stalo drama. Ještě v sedmé minutě vedla Boleslav o 8 bodů, ale hráčkám viditelně docházely síly. V deváté minutě vedly 67 : 63, ale závěr se lépe vydařil Jičínu a tak když v posledních vteřinách nedala boleslvaská hráčka šoupáka, skončilo utkání remízou 67 : 67, a šlo se do prodloužení. V něm již měly více sil hráčky Jičína, ve třetí minutě prodloužení si vybudovaly sedmobodový náskok a nakonec vyhrály celé utkání 79 : 74.

Turnaj tedy vyhrál nakonec domácí tým Bižuterie Jablonec před BSK TJ Jičín a TJ Auto Škodou Mladá Boleslav.

Přes smolnou porážku s Jičínem boleslavské hráčky předvedly, že se dokáží zlepšovat, a nebýt možná nevýhody dvou po sobě hraných utkání, mohl být celkový výsledek lepší. Turnaj splnil své očekávání, hráčky se dostaly do zápasového tempa a prověřily si, že dokáží hrát i s týmy z 2. ligy. Je však před nimi ještě spousta práce, zejména při nabírání fyzické kondice a zvyšování sehranosti s nově příchozími hráčkami. Navíc je v současné době několik hráček na marodce, takže se dá očekávat zlepšení výkonnosti celého týmu.