14.4.2018 Muži A - Jindřichův Hradec
Autor: Jirka Mladý <jm.mb(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 18. 04. 2018

TJ AŠ Mladá Boleslav – Fio Banka Jindřichův Hradec B 83:73 (18:20 42:43 58:54)

Basketbalisté Mladé Boleslavi nastoupili minulou sobotu k odvetě 2. kola playoff II. ligy. Bohužel i před druhým utkáním proti rezervě Jindřichova Hradce museli řešit nepříjemnou situaci se sestavou. K sobotnímu utkání už byli k dispozici Jenčík se Schiffmannem, ale zase chyběli bratři Valcové a z důvodu nemoci Jiří Kejmar a Rudolf Ďurech. Především absence Kejmara nebyla moc přívětivá, neboť se jedná o 4. nejlepšího střelce II. ligy s průměrem 24 bodů na zápas. Domácí tak museli nastoupit znovu pouze v sedmi hráčích. Zatímco hostující celek, který má širokou soupisku, přijel hájit své šestibodové vedení z prvního utkání s posilami z A-týmu. Dlugoše nahradili Fical s Kantůrkem.

Vstup do utkání měli lepší hostující hráči, kteří se ujali vedení. Domácí však nebyli až tak pozadu a drželi se na dostřel. V závěru první čtvrtiny zazářil domácí Heršálek, který zaznamenal dvě tříbodové střely a dvě úspěšné šestky, a i díky němu ztráceli domácí po prvním hracím období pouze dva body. I ve druhé čtvrtině byla hra vyrovnaná. Hosté sice stále vedli, ale domácí nepanikařili a drželi se svého soupeře. Hráči Mladé Boleslavi na tom mohli být i lépe, v prvním poločase se jim však nedařili trestné hody, kterých neproměnili celkem 8 a tak v poločase stále prohrávali i když jen o bod.

První poločas byl spíše soubojem útoků obou mužstvem, druhý poločas však začal soubojem obran. Oba týmy už se nedokázali tak snadno prosazovat. Především domácí hráči zlepšili svůj pohyb na obranné polovině a dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny šli do vedení o čtyři body díky dvěma košům Coufala. Před poslední čtvrtinou tedy domácí vedli o 4 body, v postupové matematice však stále prohrávali o dva body. Posledních 10 minut utkání lze nazvat jako souboj dravého a talentovaného mladí, které bylo na straně hostů, a mnohaletých zkušeností, které byly na straně domácích. S každou odehranou minutou byli hosté více a více nervózní, protože věděli, o kolik bodů mohou prohrát. Zatímco domácí s blížícím se koncem byli více a více přesnější v zakončení.

Neuvěřitelný výkon předvedla podkošová dvojice Dvořák a Jenčík. Prvním jmenovaný minulý týden oslavil své 41. narozniny a sobotu zaznamenal 22 bodů! Tomáš Jenčík dal pouze o tři body méně a především díky těmto dvě hráčům domácí odskočili svému soupeři na rozdíl 10ti bodů. V tu chvíli postupovali hráči Mladé Boleslavi. Hosté ještě měli snahu o snížení a vybojovat třeba i prodloužení, kde by měli dozajista více sil. Domácí se však mohli spolehnout do Radka Procházku, který v koncovce svými trestnými hody nedovolil žádné drama.

Body AŠ: Daniel Dvořák 22, Tomáš Jenčík 19, Miroslav Heršálek 12, Michal Páca Pacovský 10, Radek Procházka 7, Filip Coufal 7, Jan Schiffmann 6