25.3.2018 Muži A postoupili do semifinále II.ligy
Autor: Jirka Mladý <jm.mb(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 26. 03. 2018

Dvě utkání a případně rozdíl ve skóre měly rozhodnout o postupujícím do semifinále II.ligy. Soupeřem basketbalistů TJ Auto Škoda bylo družstvo TJ Tesla Pardubice, které skončilo v základní části na sedmém místě.

TJ Tesla Pardubice – TJ AŠ Mladá Boleslav 62:95 (14:27 31:42 44:75)

Body AŠ: Kejmar 25, Dvořák 16, Valc J. 11, Jenčík 8, Procházka 8, Heršálek 7, Valc P. 6, Coufal 4, Pacovský 4,Ďurech 4,Schiffmann 2

TJ AŠ Mladá Boleslav – TJ Tesla Pardubice 92:61 (31:14 47:31 64:50)

Body AŠ: Schiffmann 20, Jenčík 18, Kejmar 16, Dvořák 10, Procházka 9, Ďurech 8, Pacovský 4, Heršálek 4, Coufal 3

V obou utkáních dokázali boleslavští hráči zúročit svou zkušenost z play-off z minulých ročníků a porazit sedmé družstvo ze základní části v obou utkáních vysokým bodovým rozdílem.

V prvním utkání rozhodla třetí čtvrtina, kterou boleslavští vyhráli 33:13 a tento výrazný náskok si s přehledem pohlídali do konce utkání.

V nedělní odvetě zhasla naděje hostů již v první čtvrtině, když v úvodních minutách získali domácí 18 bodové vedení a s  přehledem pak kontrolovali zbytek utkání

V semifinále play-off čeká boleslavské hráče rezerva Jindřichov Hradce, která překvapivě vyřadila vítěze základní části Sokol BK Chrudim.