28.1.2018 Muži A - Tesla Pardubice / Basket Fio Banka Jindřichův Hradec
Autor: Jirka Mladý <jm.mb(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 29. 01. 2018

Basketbalisté Mladé Boleslavi jsou stále na vítězné vlně

O tomto víkendu sehráli basketbalisté TJ AŠ další dvě utkání II. ligy. V sobotu, i díky dobrému začátku utkání, vyhráli v Pardubicích. V neděli pak po vyrovnaném průběhu utkání nakonec vyhráli i v Jindřichově Hradci. Díky dalšími dvěma vítězstvím se bodově dotáhli na vedoucí Chrudim, která zaváhala v Brandýse nad Labem.

Tesla Pardubice – TJ AŠ Mladá Boleslav 85:97 (21:29 34 52 56:75)

V sobotu zavítali hráči Mladé Boleslavi do Pardubic, kde chtěli odčinit domácí prohru z prvního vzájemného střetnutí v této sezóně. Činit se hostující hráči začali hned od začátku utkání. Po dvou minutách vedli 7:2. Dařilo se jim zejména v útoku, kde se mohli spolehnout na své dvě opory Petra Valce a Jiřího Kejmara, kteří v prvním období zaznamenali 15, respektive 10 bodů. Především díky dobrému útoku vyhráli hráči Mladé Boleslavi první čtvrtinu o osm bodů. V dalším hracím období pokračovali hosté v dobrém výkon, když se do listiny střelců zapsali i další hráči.

Ve druhém hracím období hostující hráči zlepšili i svou obranou činnosti a v poločasové přestávce vedli o 18 bodů. I ve druhém poločase byli hostující hráči lepší, v 5. minutě třetí čtvrtiny svůj náskok zvýšili až na 22 bodů. Další navýšení se už však nekonalo. Naopak hráči Pardubic ještě před začátek poslední čtvrtiny začali svou ztrátu smazávat. V posledním hracím období se podařila domácímu Němcovi bodová šňůra 10 bodů a tím vrátil domácí tým zpět do hry. Sedm minut před koncem zápasu byl náskok hostujících hráčů pouze čtyřbodový.

V koncovce zápasu však hráči Mladé Boleslavi hráli správně takticky a nacházeli v dobrých pozicích své dvě opory, stejně jako v úvodu utkání. Basketbalisté Autoškody tak dotáhli utkání do vítězného konce po týmovém výkonu na obou koncích palubovky. Za zmínku ovšem stojí střelecké výkony Petra Valce, který zaznamenal 34 bodů a Jiřího Kejmara, který dal 32 bodů.

Body AŠ: Valc P. 34, Kejmar 32, Dvořák 10, Valc J. 8, Jenčík 6, Schiffmann 4, Heršálek 3, Procházka, Pacovský

Basket Fio Banka Jindřichův Hradec B – TJ AŠ Mladá Boleslav 79:89 (25:15 39:39 56:65 79:89)

V nedělním utkání se hráči Mladé Boleslavi utkali s rezervou Jindřichova Hradce. Ačkoliv si Jindřichův Hradec připsal teprve tuto sobotu první vítězství v nejvyšší soutěži a je jednoznačně poslední. Jejich rezervě se ve II. lize daří mnohem lépe. Před víkendovými zápasy byli na čtvrtém místě. V sobotu si však připsali porážku s Libercem. V utkání proti Mladé Boleslavi však chtěli tuto prohru odčinit. Pomoct jim měli pendlující hráči z A-týmu, Novák s Ficalem.

Začátek utkání patřil jednoznačně domácím, kteří zasypali hostující hráče čtyřmi tříbodovými koši a 5. minutě bylo skóre utkání 14:2. Poté se naštěstí hosté vzchopili, ale i přesto první čtvrtinu prohráli o 10 bodů. Ve druhé čtvrtině se karta obrátila. Basketbalisté Mladé Boleslavi začali lépe bránit, prosazovali se v útoku a do konce prvního poločasu se jim podařilo vymazat manko ve skóre.

Hostující hráči byli poučeni z úvodu utkání a tak vstoupili do druhého poločasu koncentrovaně. Podařilo se jim několikrát prosadit v útoku a ve 3. minutě třetí čtvrtiny vedli o 5 bodů. Zatímco se domácí spoléhali spíše na individuální dovednosti svých pendlů, hosté předváděli kolektivní výkon na obou koncích palubovky. I díky tomu své vedení ještě zvýšili a před poslední čtvrtinou vedli o devět bodů.

V poslední čtvrtině se hosté mohli spolehnout na tříbodovou střelbu. Zaznamenali celkem tři úspěšné pokusy, ale vždy v klíčových okamžicích utkání a nedovolili soupeři, aby se dostal do vedení. V úplném závěru, pak ztvrdili své vedení úspěšnými trestnými hody, které v tomto utkání proměňovali s úspěšností 91%.

Body AŠ: Kejmar 31, Valc P. 15, Dvořák 13, Procházka 11, Valc J. 6, Jenčík 5, Schiffmann 4, Pacovský 2, Heršálek 2

Po dalším úspěšném víkendu se basketbalisté Mladé Boleslavi udrželi na druhém místě v tabulce II. ligy. Další utkání odehrají hráči TJ AŠ na domácí palubovce 10. a 11. ledna od 15:00 a od 10:00 v Městské sportovní hale. Přivítají soupeře z Holic a z Vysoké nad Labem. S oběma soupeři prohráli na jejich palubovkách a tak věříme, že se Mladoboleslavským hráčům podaří tyto porážky svým soupeřům vrátit.