14.1.2018 Muži A - Sokol Kutná Hora / Basket Poděbrady
Autor: Jirka Mladý <jm.mb(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 18. 01. 2018

Basketbalisté TJ Auto Škoda o minulém víkendu vstoupili do druhé poloviny základní části, když na své palubovce přivítali soupeře z Kutné Hory a v neděli pak družstvo z Poděbrad. V sobotním utkání si připsali jednoznačné vítězství 75:36 a v nedělním zápase po vyrovnaném průběhu zvítězili 83:78, čímž si připsali již šestou výhru v řadě a v tabulce II.ligy se posunuli na druhé místo za vedoucí Chrudim.

TJ AŠ Mladá Boleslav – Sokol Kutná Hora 75:36 (19:13 41:23 64:28)

V sobotu čekalo na domácí hráče první utkání v novém kalendářním roce. Ten loňský zakončili vítězně a vítězně vstoupili i do toho nového. Proti soupeři z Kutné Hory se hráčům Mladé Boleslavi vždy dařilo a sobotní utkání nebylo výjimkou. Úvod utkání byl lehce rozpačitý a hosté se dostali do vedení. Od stavu 2:5 však bylo na hřišti pouze jedno družstvo. K nezastavení byl především domácí Petr Valc, který za první čtvrtinu dal 11 bodů. V druhé čtvrtině hráči Mladé Boleslavi svou obranu ještě zlepšili a soupeři dovolili pouze 10 bodů. Druhé hrací období vyhráli o 12 bodů i díky čtyřem úspěšným tříbodovým střelám. V poločase tedy domácí vedli téměř o 20 bodů.

Ve třetí čtvrtině hráči Mladé Boleslavi pokračovali v útočném koncertu, zaznamenali další čtyři úspěšné trojky a své vedení zvýšili na 36 bodů. O vítězi bylo tedy rozhodnuto ještě před posledním hracím období. Poslední čtvrtina už se tedy pouze dohrávala, což bylo znát na předváděné hře. I přesto domácí své vedení ještě o tři body zvýšili a uzavřeli konečný rozdíl ve skóre na 39 bodů.

Body AŠ: Valc P. 32, Kejmar 12, Dvořák 10, Heršálek 7, Valc J. 5, Jenčík 4, Pacovský 3, Schiffmann 2, Procházka

TJ AŠ Mladá Boleslav – Basket Poděbrady 83:78 (23:17 42:37 59:48)

V neděli se hráči Mladé Boleslavi utkali s družstvem z Poděbrad, proti kterému se jim tradičně daří. I úvod utkání tomu odpovídal. Domácí se rychle ujali vedení 7:0. Poté se však hra vyrovnala a hosté měli vždy odpověď na koš domácích hráčů. Stejný průběh měla i druhá čtvrtina. Hráči Mladé Boleslavi si stále drželi mírný náskok. Bohužel se nemohli spolehnout na střelbu z dlouhé vzdálenosti a tak hledali svou podkošovou oporu Jiřího Kejmara, který za první poločas dal 21 bodů, tedy přesnou polovinu bodů domácích.

Bohužel ani ve druhém poločase se úspěšnost tříbodové střelby nezlepšila a tak domácí hráči museli o vítězství bojovat, ačkoliv pořád vedli. Hostující hráči se však stále drželi na dostřel. Ve druhé polovině třetí čtvrtiny se přeci jenom podařila domácím hráčům bodová šňůra 8 bodů a rozdíl ve skóre byl dvouciferný. V posledním hracím období však hostující hráči svou ztrátu znovu snížili pod 10 bodů. Tři minuty před koncem byl rozdíl ve skóre pouhé čtyři body. Pak však domácí Procházka a Dvořák zaznamenali úspěšné tříbodové střely a domácí tak dovedli utkání do vítězného konce.

Body AŠ: Kejmar 32, Procházka 13, Valc P. 11, Dvořák 10, Valc J. 8, Schiffmann 7, Pacovský 2, Jenčík, Heršálek

V dalších kolech odjíždí basketbalisté TJ Auto Škoda do Pardubic a Jindřichova Hradce a na domácí palubovce je pak uvidíme v utkáních 10. a 11. února proti Holicím a Vysoké nad Labem.