Muži A - Pelouč, Chrudim
Autor: Jirka Mladý <jm.mb(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 21. 11. 2017

Fotogalerie:  kachna007.rajce.idnes.cz/19.11.2017_Muzi_A_-_Chrudim/

Basketbalisté Mladé Boleslavi si drží vyrovnanou bilanci výher a proher v II. Lize

O víkendu basketbalisté TJ AŠ Mladá Boleslav hostili na své palubovce družstvo Přelouče a Chrudimi. V sobotu rozhodlo o vítězství domácích až prodloužení. V neděli se po vyrovnaném průběhu utkání nakonec radovali hosté z Chrudimi.

TJ AŠ Mladá Boleslav – BK Přelouč 90:81 (21:15 41:37 59:59 73:73)

V sobotu přijelo do Mladé Boleslavi družstvo z Přelouče. BK Přelouč mělo před tímto utkáním na svém kontě pouze jediné vítězství. Své špatné výkony v lize však kompenzovali dobrými výkony v Českém poháru. V něm se dostali do 4. kola a vypadli až s několikanásobným mistrem republiky ČEZ basketbal Nymburk. Sobotní utkání museli hráči Mladé Boleslavi odehrát na IX. základní škole z důvodu kolize termínu v Městské sportovní hale. Lepší vstup do utkání měli hostující hráči, když se ujali vedení. Poté se však domácí hráči rozehráli a první hrací období vyhráli o šest bodů. Další průběh utkání byl vyrovnaný. Domácí měli lehce navrch a udržovali si mírné vedení.

Po změně stran se domácím hráčům podařilo přeci jenom odskočit na vyšší rozdíl ve skóre. Pak ale vzpláli emoce na hřišti a domácí Petr Valc dostal dvě technické chyby a byl vyloučen z utkání. Domácí družstvo tento moment vykolejil a hosté toho využili a rozdíl ve skóre smazali. Poslední čtvrtina byla také vyrovnaná, oba týmy se střídali ve vedení. Domácí hráči hráli aktivně do koše, čímž si vysloužili trestné hody. Jejich úspěšnost proměňování však byla tristní. Z tohoto důvodu nepřetáhli vítězství na svou stranu v řádné hrací době a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. V něm basketbalisté Mladé Boleslavi pokračovali ve zlepšeném výkonu a za 5 minut dali 17 bodů, především díky podkošové dvojici Kejmar a Dvořák. Díky zlepšené úspěšnosti trestných hodů v úplném závěru utkání mohli slavit vítězství.

Body AŠ: Kejmar 33, Valc P. 18, Dvořák 16, Jenčík 9, Valc J. 8, Procházka 6, Schiffman, Heršálek, Pacovský

TJ AŠ Mladá Boleslav – TJ Sokol BK Chrudim 80:87 (24:23 44:44 66:66)

V neděli přivítali hráči Mladé Boleslavi již tradičního soupeře ve II. lize TJ Sokol BK Chrudim. Družstvo z Chrudimi mělo před utkáním stejnou bilanci výher a proher jako hráči TJ AŠ, tedy 4 vítězství a 3 prohry. Začátek utkání patřil domácím basketbalistům, kteří se rychle ujali vedení a v polovině první čtvrtiny vedli 18:8. Poté však začali hrát hostující hráči v nižší sestavě. Na tuto změnu domácí špatně reagovali a inkasovali tři tříbodové střely, což mělo za následek, že první čtvrtinu vyhráli pouze o bod. Ve druhé čtvrtině se domácím dařilo v útoku, v obraně už to bylo bohužel horší. Domácí hráči dobře ucpávali prostor pod košem, hostující hráči však vyhazovali míč na volné hráče za tříbodovou čárou, kteří až s neuvěřitelnou přesností proměňovali tříbodové střely. Ve druhé čtvrtině jich dali pět, což byl hlavní důvod, proč v poločase svítil na ukazateli skóre stav 44:44.

Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, ani jeden z týmů nedokázal svého soupeře ubránit. Hosté v průběhu třetí čtvrtiny spíš vedli o 2 až 3 body, domácí hráči však vždy dokázali skóre srovnat. O vítězi utkání tak musela rozhodnout poslední čtvrtina nebo třeba i prodloužení. To by si však nemohl hostující Votava dělat na hřišti, co se mu zlíbilo. Autor 37 bodů v poslední čtvrtině zaznamenal 16 bodů a dostal svůj tým do vedení. V závěru utkání, když se domácí hráči snažili o vyrovnání, rozhodčí zápasu několika spornými rozhodnutími tuto snahu překazili. V závěru zápasu se nejspíše projevila i úzká rotace domácích hráčů. Chyběl především Jan Valc, který je nejlepším obráncem v týmu a jistě by dokázal hostujícího Votavu alespoň zpomalit v jeho střelecké jízdě.

Body AŠ: Valc P. 24, Kejmar 19, Dvořák 16, Jenčík 15, Procházka 4, Schiffmann 2, Heršálek, Pacovský

Jak bylo zmíněno v úvodu, hráči Mladé Boleslavi si drží vyrovnanou bilanci výher a proher a v průběžné tabulce jsou na 5. místě. V dalších kolech jed ou hráči Mladé Boleslavi do Brandýsa nad Labem a do Kbel. Poslední domácí utkání v tomto kalendářním roce sehrají basketbalisté TJ AŠ 17.12.2017.