Basketbalisté Mladé Boleslavi si připsali první porážku
Autor: Jirka Mladý <jm.mb(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 24. 10. 2017

O minulém víkendu pokračovala dalšími dvěma zápasy II. liga basketbalistů. Hráči Mladé Boleslavi se v sobotu poprvé v letošním ročníku představili na domácí palubovce a hned slavili vítězství nad rezervou Jindřichova Hradce. Podařilo se jim otočit nepříznivý vývoj utkání a nakonec přesvědčivě zvítězili o 23 bodů. V neděli už bohužel nedokázali navázat na sobotní výkon a po vyrovnaném průběhu utkání s Pardubicemi prohráli o 7 bodů.

Fotka u&zcaron;ivatele Basketbal TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

TJ AŠ Mladá Boleslav – Basket Fio Banka Jindřichův Hradec B 88:65 (16:13 21:37 60:45)

Fotogalerie: kachna007.rajce.idnes.cz/21.10.2017_Muzi_A_-_Jindrichuv_Hradec/

Z důvodu konání voleb do Poslanecké sněmovny museli basketbalisté Mladé Boleslavi odehrát utkání na 9. Základní škole. Toto neobvyklé prostředí, kde je blízký kontakt s diváky, kterých přišlo na první domácí zápas víc než dost, zaskočilo oba týmy. I proto první čtvrtina skončila 16:13, což nenasvědčovala žádný střeleckým hodům. Ve druhém hracím období však přišel ještě větší střelecký výpadek domácích. Za celou druhou čtvrtinu se jim podařilo vsítit pouhých 5 bodů. Bohužel ani v obraně se nedařilo. Hostující hráči přijeli s dvěma posilami z A-týmu, Dlugošem a Novákem, kteří ukázali svou kvalitu a dostali svůj tým do dvouciferného vedení. Hráči Mladé Boleslavi tak v poločase prohrávali o 16 bodů a nevypadalo to s nimi vůbec dobře.

V poločasové přestávce si však řekli, že na druhou čtvrtinu musí rychle zapomenout. Byl před nimi ještě druhý poločas a bylo předčasné toto utkání vzdávat, navíc před tak hojně zaplněným publikem. Vstup do třetí čtvrtiny byl pak z říše snů. Během tří minut byl náskok hostujících hráčů smazán. Bylo to díky zlepšenému pohybu míče a navíc se domácím začala dařit i střelba z delší vzdálenosti. Smazáním ztráty to ovšem nekončilo. Hráči Mladé Boleslav pokračovali ve skvělém výkonu a do konce třetího hracího období si vytvořili náskok 15ti bodů. Tento zvrat v utkání úplně rozložil hostující družstvo, které se už nezmohlo na žádnou odpověď. V poslední čtvrtině domácí ještě přidali ke svému náskoku další osm bodů a zvítězili. Při pohledu na konečné skóre se tedy může zdát, že šlo o jednoznačné utkání. Po hrozivé druhé čtvrtině však hráči TJ AŠ museli ukázat svou morální sílu a bojovnost.

Body AŠ: Valc J. 21, Kejmar 19, Jenčík 19, Ďurech 11, Procházka 10, Valc P. 4, Heršálek 3, Dvořák 1, Pacovský

TJ AŠ Mladá Boleslav – TJ Tesla Pardubice 78:85 (21:18 40:40 58:55)

Fotogalerie: kachna007.rajce.idnes.cz/22.10.2017_Muzi_A_-_Tesla_Pardubice/

Nedělní utkání se hrálo v brzkých ranních hodinách a oba týmy možná ještě spaly, když utkání začalo. Pokud diváci zaspali, o nic nepřišli. Prvního koše se dočkali až ve třetí minutě. Po tomto velmi ospalém začátku se v dalším průběhu už přeci jenom začalo hrát trochu svižněji. Byli to domácí, kteří si drželi nízké vedení, ale znovu se spíše trápili při střelbě z delší vzdálenosti. Když už se jim podařilo vsítit koš, nedokázali zastavit útok hostujících hráčů. Z těchto důvodů se hráčům Mladé Boleslavi nepodařilo svoje vedení zvýšit a hosté se drželi stále na dostřel.

Po změně stran byl obrázek hry stejný. Domácí hráči vedli o 2 až 3 body, ale hostující hráči vždy našli odpověď na koš domácích. Sil ubývalo a domácí spíše zkoušeli protrhnout střelecké štěstí z dálky, nežli ohrožovat koš z blízka. I to byl jeden z důvodu, proč se v poslední čtvrtině dostali hráči Pardubic do vedení. Vzhledem k tomu, že se hráčům TJ AŠ nepodařilo během utkání odskočit svému soupeři ve skóre, přišla na řadu vyrovnaná koncovka. Domácí Ďurech úspěšnou tříbodovou střelou srovnal na 74:74. Tento úspěšný pokus, však neznamenal, že by se střelecké štěstí konečně přiklonilo na stranu domácích. Ti si naopak připsali v koncovce až příliš mnoho osobních chyb, které hosté využili úspěšnými trestnými hody a utkaní dovedli do vítězného konce. Hráči Mladé Boleslavi si tak ve svém druhém domácím utkání připsali první porážku v sezóně. Hosté naopak mají v letošním ročníku první vítězství.

Body AŠ: Kejmar 24, Valc P. 13, Jenčík 11, Procházka 11, Ďurech 8, Heršálek 6, Valc J. 5, Dvořák, Pacovský

Basketbalisté Mladé Boleslavi jsou ve II. lize na čtvrtém místě o bod za vedoucím duem Liberec, Vysoká nad Labem, které je zatím bez porážky. Právě Vysoká nad Labem je dalším soupeřem hráčů Mladé Boleslavi. V neděli 5.11.2017 pak hrají v Holicích. Další domácí utkání čeká basketbalisty 18.11.2017 na 9. Základní škole od 18:00. V neděli 19.112017 hostí Chrudim od 10:30 v Městské sportovní hale.