Muži A vstoupili vítězně do nové sezóny II. ligy
Autor: Jirka Mladý <jm.mb(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 10. 10. 2017

Basketbalisté Mladé Boleslavi, kteří v loňském ročníku obsadili druhé místo, vstoupili do nové sezóny dvěma vítězstvími.  V sobotu se utkali s družstvem z Poděbrad, které jasně přehráli. V neděli pak dobrý vstup do soutěže potvrdili na palubovce Kutné Hory.

Basket Poděbrady – TJ AŠ Mladá Boleslav 71:87 (12:31 31:58 44:75)

Hráči Mladé Boleslavi nastoupili do prvního utkání v téměř stejné sestavě jako v loňské sezóně. Pro letošní ročník rozšířil soupisku Jan Schiffmann, který přišel do A-týmu z Boleslavské rezervy. Basketbalisté TJ AŠ začali novou sezónu na hřišti Poděbrad a bylo vidět, že jim chyběla mistrovská utkání. Ihned v první čtvrtině rozjeli útočnou smršť a zasypali svého soupeře sérii úspěšných střeleckých pokusů. Po prvních čtyřech minutách vedli o 10 bodů. Spolehnout se mohli na své tradiční opory Petra Valce a Jiřího Kejmara. Hráči Mladé Boleslavi byli opravdu ve střelecké pohodě, za první čtvrtinu nastříleli 31 bodů. Kromě výborného útoku se jim dařilo i v obraně a tak po prvním hracím období byl rozdíl ve skóre téměř 20 bodů. Ve skvělém výkonu pokračovali i ve druhé čtvrtině, kdy se rozdíl ve skóre stále zvyšoval.

Ani po změně stran se domácím nepodařilo něco s vývojem zápasů udělat. Hráči TJ AŠ šli jistě za prvním vítězstvím v nové sezóně II. ligy. Teprve poslední čtvrtině došlo k výpadku koncentrace hostujících hráčů, což znamenalo snížení rozdílu ve skóre. I přesto se však mohli hráči Mladé Boleslavi radovat z vítězství po velmi dobrém výkonu.

Body AŠ: Kejmar 26, Valc P. 20, Procházka 12, Frýda 9, Dvořák 8, Ďurech 7, Jenčík 3, Heršálek 2, Schiffmann

Sokol Kutná Hora – TJ AŠ Mladá Boleslav 55:78 (12:18 28:41 45:60)

Jak už pomalu bývá zvykem pro tým z Mladé Boleslavi, po sobotních střeleckých hodech přichází nedělní půst. Částečně tomu bylo i minulou neděli na palubovce Kutné Hory. Hostující hráči se nemohli trefit z dlouhé vzdálenosti. I přesto si dokázali vybudovat dvouciferný náskok. Bylo to ale především výbornou obranou. Za prvních šest minut dovolili soupeři pouhé 4 body. V závěru prvního hracího období se však domácí přeci jenom prosadili a tak se drželi na dostřel. Ani ve druhé čtvrtině se nedařila střelba za tři body. Hostující hráči se však mohli spolehnout na své podkošové hráče, kteří dominovali na obou koncích palubovky. I proto se rozdíl ve skóre zvyšoval ve prospěch hráčů z Mladé Boleslavi.

Třetí čtvrtina byla ze všech nejvíce vyrovnaná, oba týmy měli nízké procento střelby z dlouhé vzdálenosti a převládaly obrany. Před posledním hracím obdobím měli hostující hráči náskok 15ti bodů, což nebylo moc. Ovšem hned na začátku čtvrté čtvrtiny zvýšili svůj náskok na 20 bodů a tím utnuli naděje domácích na obrat v utkání. Hráči Mladé Boleslavi si tak připsali i druhé vítězství v novém ročníku II. ligy.

Body A Š: Kejmar 31, Valc 19, Jenčík 16, Procházka 6, Ďurech 4, Dvořák 2, Pacovský, Schiffmann, Heršálek

Své první domácí utkání v nové sezóně odehrají basketbalisté Mladé Boleslavi 21.10.2017 od 17:00 na IX. Základní škole z důvodu konání voleb do Poslanecké sněmovny v Městské sportovní hale. Nedělní utkání bude pak tradičně od 10:00 ve sportovní hale.