Labutí píseň družstva žen ?
Autor: Jirka Mladý <jm.mb(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 27. 03. 2017

Družstvo žen vyhrálo titul v KP

AŠ Mladá Boleslav – Basket Poděbrady 84:59 (25:15 48:27 70:39)

V pátek dohrávaly naše hráčky odložené utkání s celkem z Poděbrad. V případě vítězství si mohly zajistit vítězství v celé soutěži. Od začátku zápasu šly za tímto cílem a prakticky po celou dobu utkání nedaly soupeřkám šanci k zdramatizování zápasu. Před poslední čtvrtinou hry bylo o vítězi utkání rozhodnuto a na jejím konci mohly naplno propuknout oslavy mistrovského titulu.

Statistika AŠ: Body: Dřevová 24, Sopirjaková 14, Baboráková 13, Adamcová 12, Vítovská 10, Vinšová 4, Weberová 3, Kolářová a Peštová 2, čtvrtiny 25:15, 48:27, 70:39, trojky: 1, šestky: 12/9

Trenér Miloš Nesvadba řekl k uplynulé sezóně: " Děkuji všem hráčkám za odvedené výkony a věřím, že je opět zopakujeme v následující sezóně. Děkuji také za podpoŕu vedení AŠ Mladá Boleslav a všem fanouškům družstva za podporu při utkáních."

Družstvo nevyužije právo účasti v kvalifikaci o II.ligu a je otázkou, zda kvůli odchodu některých hráček sestaví oddíl družstvo pro nový ročník 2017/18.

PS: "Odchod hráček" je slušným popisem skutečného stavu.   Jiří Mladý.