Basketbalisté Auto Škody prohráli na Spartě
Autor: Jirka Mladý <jm.mb(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 05. 10. 2011

BA Sparta Praha - Auto Škoda Mladá Boleslav 79:60 (35:35)

Ve čtvrtém kole 1. ligy basketbalistů nastoupili boleslavští na Spartě. Přes porážku byli silnému domácímu týmu rovnocenným soupeřem a podali zatím nejlepší výkon v sezóně.

Celý první poločas byl vyrovnanou partií. Zlom ve skóre nastal až ve druhé půli, kdy hráči AŠ několikrát doslova zbytečně ztratili míč a sparťanský zkušený celek trestal z rychlých protiútoků. V závěrečných deseti minutách se hra opět vyrovnala, boleslavským vyšlo i několik pohledných akcí a ke snížení náskoku domácích chyběla jen vyšší úspěšnost střelby za dva body.

„Domácí Sparta nastoupila s pěti hráči z nejvyšší soutěže a má mnohem lepší kádr než v loňské sezóně. I přes tento fakt jsme s ní dokázali po většinu utkání držet krok. Zvykáme si na vyšší tempo a agresivitu a zápas od zápasu se lepší herní projev mužstva. Nyní nás čeká důležitý souboj na domácí palubovce s Benešovem, který musíme vyhrát.“ Zhodnotil utkání trenér AŠ Skřivánek ml.

Body AŠ: P.Dvořák 12, Sýkora 11 (5 asistencí), Kejmar 8, J.Valc a P.Valc 7, Hlaváč 5, Dědek a D.Dvořák 4, Pacovský 2, Ďurech, Frýda a Procházka

Nejužitečnější hráč:Sýkora Trojky:6:5 TH:26/17:10/7 Fauly:13:20 Průběh:17:17, 35:35, 61:43