KP žen - dvě vítězství v minimálním počtu
Autor: Jirka Mladý <jm.mb(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 29. 03. 2011

Ženy basketbalového oddílu TJ Auto Škoda hostily v nadstavbové části krajského přeboru ve skupině o 5.-8. místo týmy Basket Poděbrady a BK Pečky.

Na domácí palubovce se tak opakovaly poslední vzájemné souboje za základní části. Boleslavské hráčky však tentokrát díky nemocem nastoupily pouze se sedmi hráčkami. A ani soupeřky nepřijely kompletní. První koš utkání vstřelily z trestného hodu hostující hráčky, ale domácí hráčky pak vzaly vývoj utkání do svých rukou a v šesté minutě vedly 13:7. Poděbrady šetřily síly v zónové obraně, kterou ale dokázala Mladá Boleslav přestřílet. Ještě v osmé minutě vedly domácí hráčky rozdílem 8 bodů, ale pak se jim nedařilo vstřelit do konce první čtvrtiny ani bod a Poděbrady dokázaly otočit vývoj ve skóre ve svůj prospěch a na koci této části vedly 16:15. Ve první minutě druhé části navýšily hostující hráčky své vedení na rozdíl 3 bodů, ale díky sérii 6 bodů zakončených zpod koše otočila Mladá Boleslav skóre ve svůj prospěch. Na začátku osmé minuty se dokázaly Poděbrady díky trojce dotáhnout na rozdíl jediného bodu, ale Mladá Boleslav odpověděla rovněž trojkou a dalšími šesti body, což znamenalo poločasové vedení domácích hráček 36:27. Poděbrady stále bránily v zónové obraně 2-3, Mladé Boleslavi se ale dařilo zakončit jak z rychlých protiútoků, tak při postupném útoku, zejména díky aktivnímu pohybu hráček a dobrému pohybu míče. Na začátku druhého poločasu domácí hráčky navýšily své vedení na rozdíl 13 bodů, ale v čtvrté minutě Poděbrady snížily díky šestibodové šňůře na 7 bodů. Mladá Boleslav si stále udržovala své vedení a jediným limitujícím faktorem byl počet faulů. Na konci třetí čtvrtiny byl rozdíl ve skóre 10 bodů ve prospěch domácího týmu. Utkání definitivně rozhodly první tři minuty čtvrté čtvrtiny, kdy Mladá Boleslav dala 9 bodů a v obraně nedovolila Poděbradským hráčkám skórovat. Domácí hráčky si již utkání nenechaly vzít a nakonec  přesvědčivě zvítězily  74 : 61.

Body a sestava TJ Auto Škoda Mladá Boleslav: Antošová 21, Kubínová 15, Ondrášiková  13, Osaulenko 11, Baboráková a Kolářová po 7, Vitovská. Čtvrtiny 15:16, 21:11, 19:18, 19:16, trojky 2:3, šestky 19/14: 23/14, fauly 21:16.

V neděli čekal Mladou Boleslav opět papírově vyrovnaný soupeř, a navíc měl domácí trenér k dispozici 8 hráček. Soupeřky z Peček přijely naopak v šesti, takže bylo jen v hlavách hráček, aby se nepřizpůsobily soupeřkám a hrály svou hru.

První body daly sice z trestných hodů hostující hráčky, ale od druhé minuty vedla Mladá Boleslav a díky aktivní obraně a dobrému pohybu v útoku si postupně navyšovala svůj náskok, který v šesté minutě činil 8 bodů. Pečky držely ve hře dvě trojky, kterými snížily na rozdíl 4 bodů. Boleslavačky však dále hrály svou hru založenou na aktivní obraně a rychlém přechodu do útoku, a v poločase vedly 17:10. První 3 minuty druhé části patřily opět Mladé Boleslavi, která šňůrou šesti bodů navýšila své vedení na rozdíl 13 bodů. Poté se hra vyrovnala a oba týmy se střídaly v proměňování šancí. Závěr čtvrtiny patřil opět domácím hráčkám, které do druhého poločasu nastoupily s náskokem 15 bodů za stavu 36:21. Výborná hra v obraně Mladé Boleslavi dovolila soupeřkám ve třetí čtvrtině vstřelit pouze 4 body a i když se domácím tolik v útoku nedařilo, vyhrály tuto část 13:4 a o utkání bylo rozhodnuto. V poslední čtvrtině byla hra vyrovnaná do čtvrté minuty, pak ale jasně na palubovce dominoval domácí tým a jeho hráčky sehrály šňůru osmi bodů a nakonec zvítězily 63 : 34. Učinily tak důležitý krok k celkově šestému místu letošního ročníku krajského přeboru žen.

Body a sestava TJ Auto Škoda Mladá Boleslav: Kubínová 23, Osaulenko 9, Antošová a Ondrášiková po 7, Baboráková a Vitovská po 5, Chmelová 4, Kolářová 3. Čtvrtiny 17:10, 19:11, 13:4, 14:9, trojky 2:4, šestky 15/9 : 6/5, fauly 12:13.